1. Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 23.04.2011, 19:00 h, Stadion u Sigetu, gledatelja: 700
Suci: Šime Bugarija (Bibinje), Robertino Dujela (Zadar), Damir Kraljević (Zadar)
Hrvatski dragovoljac
0:0(0:0) Cibalia
Cibalia

Dragovoljac i Cibalia bez pobjednika

Damir Žbulj • subota, 23.04.2011.

Nogometaši Cibalije u 26. kolu HNL gostovali su u Sigetu kod Hrvatskog dragovoljca. Malobrojni gledatelji nisu vidjeli pobjednika, nisu vidjeli niti pogotke, a s osvojenim bodom ne mogu previše biti zadovoljni niti Dragovoljci, ni Vinkovčani.

Danijel Zlatar
46'
21
Marin Žugaj
79'
Tomislav Čuljak
68'
13
Dario Župarić
80'
Stanko Mršić

Cibalia je, nakon razočaravajućeg poraza u Varaždinu i ispadanja iz Kupa, morala put Zagreba na noge Hrvatskom dragovoljcu. Trener Vinkovčana Stanko Mršić imao je težak zadatak pripremiti momčad za ovaj dvoboj. Ozljede, umor i kartoni poharali su njihovu svlačionicu i sigurno im nije bilo lako istrčati na teren u Sigetu.

Posljednje plasirani Hrvatski dragovoljac nizom od sedam utakmica bez poraza probudio je nadu u očuvanje prvoligaškog opstanka. No, porazom u Zaprešiću, u prošlom kolu, prekinuta je lijepa proljetna serija, još je i Istra iznenađujuće svladala Dinamo te je zaostatak na dnu povećan na velikih pet bodova, pet kola prije kraja prvenstva. Trener Dragovoljaca Davor Mladina nije u susretu s Cibalijom mogao računati na četiri standardna prvotimca. Zbog ozljeda su izostali Leko, Janjetović i Brozović, dok je Grgić odrađivao kaznu zbog kartona.

Domaćim nogometašima u ovom susretu igrala je samo pobjeda te su se tako i postavili na terenu, pri čemu su ostavljali dovoljno prostora za brze kontranapade nogometašima Cibalije. Iz takve jedne brze akcije zaprijetio je Prgomet u petoj minuti, ali gosti nisu stigli do ranog vodstva. Hrvatski dragovoljac odgovorio je u 13. minuti utakmice. Jazvić je pokušao glavom ugroziti gostujućeg vratara, no, ostalo je 0:0.

Ostatak prvog poluvremena protekao je u borbi između dva kaznena prostora, a izgledne prilike propustili su nogometaši iz Vinkovaca. U 17. minuti Prgomet je uputio oštar udarac, ali vratar Dragovoljaca Igor Vidaković, uz pomoć vratnice, spašava svoju ekipu. Vidaković se iskazao i u 28. minuti kada je zaustavio još jedan opasan pokušaj Prgometa. Do odmora pogodaka nije bilo, domaći su imali terensku inicijativu, ali opasniji po gol bili su gostujući nogometaši.

Početkom nastavka gosti su ponovno zaprijetili. Jedan ubačaj u kazneni prostor Tomislav Jurić pokušao je glavom poslati iz leđa Vidakovića, ali bez uspjeha. Nekoliko trenutaka kasnije, u 47. minuti, Dragovoljci su mogli do pogotka, U izglednoj prilici našao se Filip Jazvić, ali je bio je prekratak.

Jako oružje gostiju bili su prekidi, a iz jednog kornera u 54. minuti iznova su opasni. Tomislav Božić pucao je glavom, ali rezultat se nije promijenio. U samoj završnici utakmice pobjedu je domaćim nogometašima mogao donijeti Danijel Zlatar, ali gol Cibalije spasio je vratar Mašić, koji je zamijenio ozlijeđenog Mladena Matkovića.

Nakon odigranih 90 minuta u Sigetu gledatelji nisu vidjeli pogotke, a prema prikazanoj igri i stvorenim prilikama, neodlučeni rezultat ipak je realan ishod ovog prvenstvenog dvoboja.