1. Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 23.04.2011, 19:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 1500
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Boško Vukušić (Zagreb), Vlado Crnolatac (Petrinja)

Lovro Štrbinić • subota, 23.04.2011.

vrlo bitna utakmica za oba kluba igrala se danas na zadarskom stadionu, a na kraju su više razloga za zadovoljstvo imali domaćini jer su pogotkom Mršića došli do izuzetno vrijednih bodova. Gosti će žaliti za barem jednim bodom, ali s obzirom na prikazano danas Zadrani su zasluženo došli do nove domaće pobjede.

Luka Begonja
68'
3
Ivan Anton Vasilj
78'
14
Ivan Ćurjurić
82'
Mislav Oršić
63'
7
Armand Dubois Yankep
67'
9
Arber Abilaliaj
75'
Ilija Lončarević

Zaprešićki Inter doputovao je u Zadar sa željom da eventualnom pobjedom sasvim sigurno ostane ispred Splita uoči možda i odlučujućeg dvoboja narednog vikenda. S druge strane, domaći nogometaši su htjeli konačno naplatiti sve one promašaje iz prethodnih utakmica i s nova tri boda uploviti u nešto mirniju luku pred kraj sezone.

DVOBOJ SANTINIJA

Današnja utakmica stavila je u neugodan položaj obitelj Santini jer su imali po jednog predstavnika u svakoj momčadi. Štoviše, glavni zadatak napadača Zadra Ivana Santinija bio je upravo svladavanje svog brata Krševana na protivničkim vratima. Danas je pobjednik u tom ogledu bio stariji član obitelji i član zaprešićkog kluba, ali Ivanu ostaje zadovoljstvo zbog pobjede i asistencije.

U tom stilu krenuli su Zadrani u dvoboj i u prvim minutama pokazivali su više želje da ugroze protivnička vrata. Ipak, terensku nadmoć i nešto veći posjed lopte nisu pretvorili u nešto više, a u prvih dvadesetak minuta izostale su i veće prigode. Iz 27. minute bilježimo odličan pokušaj Mršića iz slobodnog udarca kada je snažno odapeo s više od 25 metara. Ipak, lopta nije zadala probleme gostujućem vrataru jer otišla malo iznad grede.

Na drugoj strani je pokušajem uzvratio Blažević, ali je to zaustavio Gluić koji je s vrata ovaj put istisnuo Ježinu. U 35. minuti ponovno su zaprijetili Zadrani, a ovaj put je to bio bratski okršaj jer je udarac Ivana Santinija obranio drugi Santini na vratima Intera. Četiri minute poslije ponovno je bila gužva u gostujućem kaznenom prostoru, ali i ovaj put bez posljedica za goste. Nisu više preciznosti pokazali igrači ni do kraja poluvremena pa se na predah otišlo s 0:0.

Drugi dio nije donio pomaka što se realizacije tiče, barem u početku. Također, najzanimljivije situacije događale su se pred kraj dvoboja, a rasplet je krenuo pokušajem Zadrana u 71. minuti kojeg brani Santini. Pokušao je na drugoj strani potom Oršić, ali je Gluić bio na mjestu, a zatim je neprecizan bio i Yankep u 80. minuti.

Pobjednički pogodak pao je u 86. minuti, a strijelac je bio najbolji asistent Zadra Antonio Mršić, koji je tako uz prisutnih tisuću gledatelja razveselio i svog oca na klupi Cibalije. Gluić je drugom loptom pronašao Ivana Santinija, a ovaj je glavom poslužio svojeg kolegu iz napada. U posljednjih deset minuta rezultat se nije mijenjao i Zadar je došao do 31. boda i pomaka na prvenstvenoj ljestvici.

• cameosis24.04.2011. u 15:13
    odličan rezultat i čestitke zadru -- split će imati dva kluba u kvalifikacijama za europska klupska natjecanja!