Katalinić: "Sami smo sebi krivi"

Vedran Babić • nedjelja, 14.08.2011.

Ne računajući "europsku" pobjedu protiv Domžala u Dugopolju, nogometaši Splita ove sezone još uvijek nisu slavili na domaćem terenu. Protiv Slavena Belupa pobjedu su ispustili u 76. minuti, a protiv Osijeka u 88. Trener Ivan Katalinić ne može biti zadovoljan realizacijom svojih igrača...

Split je u domaćim utakmicama redovito dominantna momčad, momčad koja stvara prilike, ali i koja se iskazuje u promašajima. Slučaj je to bio i u večerašnjem dvoboju s Osijekom iz kojeg su izvukli samo bod (2:2), a trebali su sva tri.

"Nije ovo prvi put da nam treba sto prilika da zabijemo dva pogotka. Čestitke Osijeku, oni su iz dvije prave šanse zabili dva, a mi smo sami sebi krivi što već u prvom poluvremenu nismo vodili s 2-3 pogotka viška. Tada ne bi došlo do ovoga", mišljenja je Katalinić.

Vezane vijesti

"Ovakve utakmice su najteže jer većina momčadi kod nas se dolazi braniti. Sigurno je da sada bodove moramo tražiti na nekom drugom mjestu."

Osijekov trener Vlado Bilić bio je zadovoljan osvojenim bodom uoči sljedećeg kola i dolaska Dinama na stadion u Gradskom vrtu. "Igrali smo protiv kvalitetnog i dobro posloženog Splita. Dobro smo otvorili utakmicu, ali smo iz jedne naše greške primili pgoodak prije samog kraja poluvremena. Možda bismo igrali bolje da smo imali raspoloženije igrače u sredini terena."

Obojica trenera složili su se da je kod dosuđenih jedanaesteraca sudac Marko Matoc bio najbliži događajima te da je iz njihove perspektive bilo teško vidjeti išta.

• Skarambež16.08.2011. u 05:29
    Osijek se provukao s jednim udarcem iz daljine koji je sritno uša i jednim jedanaestercem, a ostatak utakmice nije bio uvirljiv.
    Skarambež
  • minja_subota15.08.2011. u 13:39
    smjena trenera nakon 2:2 s osijekom je podcijenjivanje osijeka koji je također dobra momčad i sigurno će biti pri vrhu. baš me zanima kad u nedjelju dinamo ne uspije pobijediti osijek hoće li jurčić dobit otkaz ?! ovo već postaje smiješno šta se kod nas radi. bez par godina trenerov rad se ne može... [više na forumu]
    minja_subota
  • Kvrga15.08.2011. u 00:49
    Smijenili Katalinića!?!?! :O Ne mogu vjerovat....
    Kvrga
  • Obrisan korisnik14.08.2011. u 23:41
    Gledao sam Split u Karlovcu i to je vrlo dobra momčad. Čudi me da od tolikih prigoda nisu ostvarili bolji rezultat.
  • Skarambež14.08.2011. u 23:27
    Kate, dobro si postavia igru, ali nisi zaminia igrače na vrime. Čop je danas bia očajan. Triba si ga bia zaminit još na poluvrimenu. Pa koliko šansa mora upropastit da bi ga se zaminilo? Na drugim je utakmicama možda bia dobar, ali ako ima loš dan, minjaj. A onda kad su Splitovci pali u 62. minuti... [više na forumu]