1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 14.08.2011, 20:00 h, Park mladeži, gledatelja: 1.500
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Krunoslav Ambrinac (Zagreb), Jerko Crnčić (Vrbovec)

Vedran Babić • nedjelja, 14.08.2011.

Nogometaši Splita dugo će žaliti za propuštenim u dvoboju protiv Osijeka. Iako su bili dominantni tijekom velikog dijela utakmice i nizali prilike, morat će se zadovoljiti samo s bodom nakon što je u samoj završnici Osijek izjednačio pogotkom Marka Babića s bijele točke...

Ante Rebić
73'
2
Goran Radnić
80'
32
Bojan Golubović
82'
Ivan Katalinić
26
(do 78')
Vlado Bilić

Večerašnja utakmica na Parku mladeži odlično će poslužiti za neki seminarski rad na temu "Ako ne zabiješ, primiš". Osijek je rano poveo, a Split potom napadao, stvarao prilike, pucao i promašivao, da bi ipak preokrenuo rezultat i poveo 2:1. U samoj završnici utakmice trenutak dekoncentracije bio je dovoljan za gostujući jedanaesterac, iz kojeg se izrodio izjednačujući pogodak.

Split je cijelim prvim poluvremenom dominirao i pravo je čudo što je semafor poslije prvih 45 minuta pokazivao rezultat 1:1. Već u trećoj minuti Čop je izašao sam pred osječkog vratara Karduma, no ovaj je obranio njegov udarac. Samo dvije minute kasnije Osijek je poveo sjajnim pogotkom Vidakovića s 25 metara. Osijekov veznjak pogodio je same rašlje vratara Vukovića, koji je bio nemoćan.

Tada je uslijedila kanonada Splitovih prilika, što pravih, što stopostotnih. Praktički nema igrača "Crvenih" koji nije uputio barem jedan udarac pa su tako pokušavali Šimić, Baraban, Obilinović, Vitaić, Erceg, Čop i Budiša, no osječka mreža ostala je mirovati.

U 32. minuti Kardum je obranio još jedan udarac Barabana iz izgledne pozicije, a dvije minute potom napokon je i Osijek zaprijetio, doduše slabašnim udarcem Babića poslije polukontre.

I onda, u 39. minuti Split napokon zasluženo izjednačuje. Vrgoč je u šesnaestercu gostiju srušio Vitaića, a sudac Matoc pokazao na bijelu točku. Loptu je u ruke uzeo Obilinović i matirao Karduma. U samoj završnici poluvremena Čop je propustio veliku priliku za potpuni preokret nakon što je neometan sa svega par metara udaljenosti pucao preko grede Kardumovih vratiju. Uposlio ga je Šimić.

Splitova dominacija nastavila se i u prvim minutama drugog dijela utakmice. Prve dvije prilike Kardum je uspješno ukrotio (Čop, Obilinović), no treću nije. U 55. minuti Obilinović je izveo slobodan udarac praktički iz mrtvog kuta, a Kardum slabo reagirao i odbio loptu samo do Barabana, koji ju je zakucao u mrežu za 2:1.

Nakon tog pogotka Split kao da je nestao s terena. Još je zaprijetio udarcima Milovića i Obilinovića i onda kao da se zadovoljio stečenom prednošću, koju na kraju nije uspio sačuvati. Osječani su se polako počeli buditi, a to je potvrdio Špeharov udarac glavom poslije ubačaja Šorše.

Iako se Split povukao, Osijek nije imao velike prigode. U 79. minuti Babić je izveo korner, a lopta je prohujala paralelno s gol crtom Splita. U tom razdoblju utakmice oba trenera su posezala za izmjenama pa je i to dodatno razvodnilo dvoboj, no u 88. minuti Osijek je došao do izjednačenja.

Prekršaj za najstrožu kaznu dogodio se dvije minute ranije kada je Budiša srušio Ibriksa i potom zbog prigovora zaradio drugi žuti karton i isključenje. Veteran i najbolji igrač gostiju Babić u maniri pravog rutinera postiže pogodak i donosi osmi prvenstveni bod svojoj momčadi.

Split, pak, sada ima pet bodova te je i dalje na vrlo skromnom desetom mjestu. Osijek, koji je trenutno četvrti, u idućem kolu dočekuje Dinamo, a Split gostuje kod Lučkog.

• Obrisan korisnik15.08.2011. u 01:13
    Kate dobija otkaz, prestrasno sta rade ovi debili Zuzuli. U trenucima dok Split igra mozda najmodernije u HNL-u...
  • russell15.08.2011. u 00:26
    alo brale jel ti nije dobro? pa tekma je na tvu bila, dobili ste penal i faul za drugi gol, kao i nesviranje budišinog igranja ruke odnosno njegov 2. žuti 15ak minuta prije kraja, sva sreća pa ima na tvu i snimak usporeni
    russell
  • Skarambež15.08.2011. u 00:16
    Ronaldo9, jesi li ti uopće bia na toj utakmici? Cile tribine su vidile šta je bilo. Pitam se bi li sudac imao petlje onako svirati Dinamu. Da mu ne svira dva jedanaesterca i da mu ne svira 3-4 slobodna udarca na 20 metara od protivničkih vratiju. Još sam ispričao što je bilo, a šta izvistitelj nije... [više na forumu]