Hrvatski kup, 1/16 finala, 21.09.2011, 15:30 h, Labin, Gradski stadion, gledatelja: 400
Suci: Željko Frković (Gospić), Robi Kezele (Rijeka), Ivica Radošević (Gospić)

Damir Žbulj • srijeda, 21.09.2011.

Puljani su u lokalnom derbiju u Labinu stigli do minimalne pobjede i plasmana u osminu finala Hrvatskog kupa tek 15-ak minuta prije kraja dvoboja...

Dino Černjul
58'
17
Andrej Abram
68'
2
Darko Sertić
78'

Igor Pamić

Dvoboj šesnaestine finala Kupa donio nam je i jedan lokalni obračun, jer je Istra 1961 gostovala u Labinu kod Rudara. Fešta u Labinu nije izrodila još jedno kup-iznenađenje, iako su domaćini dugo prijetili.

Nije ugledniji protivnik lagano stigao do pobjede. Rudar je odolijevao napadima prvoligaša iz Pule sve do 76. minute, kada Hrvoje Milić šalje loptu u mrežu domaćih nogometaša.

U posljednjih petnaestak minuta pogodaka nije bilo, a razočarani Labinjani mogu žaliti zbog minimalnog poraza od lokalnog rivala. U osminu finala ipak se plasirala favorizirana Istra 1961.