Hrvatski kup, 1/16 finala, 21.09.2011, 19:00 h, Zadar, Stadion u Stanovima, gledatelja: 500
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Goran Perica (Šibenik), Danijel Storić (Vodice)

Vedran Babić • srijeda, 21.09.2011.

Nogometaši Karlovca posljednji su sudionik osmine finala Hrvatskog kupa. Oni su u dramatičnoj završnici dvoboja sa Zadrom na Stanovima bili bolji tek poslije izvođenja jedanaesteraca i to rezultatom 9:8...

Ibrahim Hajdini
68'
23
Šime Gržan
75'
19
Ivan Santini
78'
Nedjeljko Amić
46'
11
Matija Štefančić
46'
16
Andrea Ottochian
65'

Iako su u Zadar stigli u izmijenjenom sastavu u odnosu na uobičajeni, Karlovčani se kući vraćaju pjevajući nakon što su u izvođenju jedanaesteraca realizirali treću meč loptu. Strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Nedjeljko Amić. Poslije ukupno 120 minuta igre bilo je 1:1.

I Zadar je, ruku na srce, izašao na teren s kombiniranim sastavom, očito imavši u vidu subotnju prvenstvenu utakmicu protiv Zagreba, ali je on bio taj koji je prvi poveo.

Jedanaesterci

U ruletu jedanaesteraca Santini, Begonja, Pezo i Mršić bili su precizni za domaće, a Štefančić, Husić, Paracki i Ottochian za goste. A onda je krenula drama.

Grabovac je obranio udarac Gržana, no prvu meč loptu za Karlovac Likić nije realizirao. Potom su Hajdini, Gluić i Bilaver pogodili za Zadar, a Kokot, Čejvanović i Dedić za Karlovac.

Grabovac je onda obranio i udarac Sarića, no na suprotnoj strani Gluić također brani još jedan penal, ovaj put Barišića. I onda, Jonjić promašuje, a loptu u ruke uzima Amić i šalje je iza leđa Gluića za prolaz Karlovca.

U osmoj minuti strijelac je bio Antonio Mršić nakon ubačaja Ćurjurića s desne strane. Prije pogotka, Karlovčani su u trećoj minuti zatresli gredu (Turkalj), a nedugo zatim zadarski vratar Gluić obranio je dobar udarac Novinića.

U nastavku prvog poluvremena nismo vidjeli puno dobre igre, tek tu i tamo pokoji udarac iz daljine, onako za statistiku. No, odmah u prvoj akciji drugog dijela Karlovac je izjednačio. Štefančić je ubacio na drugu vratnicu, lopta je preletjela domaće braniče, a Stjepan Kokot ju je proslijedio u mrežu.

Uslijedilo je novo zatišje do 70. minute kada je Karlovcu poništen pogodak zbog zaleđa nesuđenog strijelca Štefančića. Do kraja regularnog dijela utakmice bilježimo još obranu Gluića nakon udarca Husića.

Prvi topnik HNL-a Santini u igru je ušao u 78. minuti, a u desetoj minuti prvog produžetka propustio je jednu lijepu priliku. I u drugom produžetku Zadar je imao jednu šansu, ali je Mršićev udarac gostujući vratar Grabovac izbio u korner.

Pristupilo se potom izvođenju udaraca s bijele točke, s koje su spretniji i sretniji bili Karlovčani i plasirali se u osminu finala Hrvatskog kupa.

• Obrisan korisnik22.09.2011. u 08:15
    Zbilja nisam se nadao prolazu Karlovca zato bravo dečki i Petraviću !!
  • Obrisan korisnik21.09.2011. u 23:30
    mladi igraci zadra promašivali penale, i Saric i Gržan, oba 18-19 godina, škola za buducnost, nema veze :)
  • Obrisan korisnik21.09.2011. u 22:47
    Najjaca utakmica sesnaestine finala, potvrdila je svoj status. ;)