Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 21.09.2011, 15:30 h, Stadion sv. Josipa Radnika, Sesvete, gledatelja: 400
Suci: Damir Batinić (Osijek), Pejić (Vukovar), Davor Batinić (Osijek)
Radnik Legea
Vedran Jurjević 5'
Filip Mihaljević 83'
2:0 Šibenik
Šibenik

Šibenik posrnuo na prvoj stepenici

Sa stadiona sv. Josipa Radnika:Josip Tolić • srijeda, 21.09.2011.

U dvoboju šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa drugoligaš Radnik iz Sesveta senzacionalno je izbacio Šibenik s 2:0. Prvoligaš sa Šubićevca ni po čemu nije dokazao zašto se nalazi u elitnom razredu hrvatskog nogometa, a Sesvećani su iz dvaju kontranapada u prvom i drugom poluvremenu postigli po pogodak i zabilježili najveću pobjedu u klupskoj povijesti.

Mario Babić
61'
13
Domagoj Bešlić
68'
21
Kristijan Polovanec
82'
Dražen Jelić
55'
23
Ante Režić
58'
28
Zvonimir Blaić
70'
Goran Tomić

Ambiciozni drugoligaš iz Sesveta, u kojemu nastupa nekoliko igrača iz Dinamova podmlatka, nije bolje mogao početi dvoboj. Nakon uvodnih deset minuta u kojem nije bilo prilika Filip Mihaljević je kaznio neopreznost šibenske obrane i sjurio se u kazneni prostor gdje ga ruši Marko Čanić. Za suca Batinića nije bilo dvojbe - jedanaesterac za domaćine.

Najstrožu kaznu izveo je Vedran Jurjević. Njegov udarac dobro je pročitao vratar Slavica, no veznjak Radnika dočekao je popravni pokušaj i nije pogriješio - Radnik je poveo. Gol je šokirao Šibenik koji nikako nije mogao brzo odgovoriti. Iza 20. minute gosti su stvorili tek nekoliko poluprilika: udarac Bačelića-Grgića u 21. završava u bloku, jednako kao i pokušaj iz slobodnog udarca istog igrača osam minuta potom. Radnik je na predah mogao otići i s dva gola prednosti da je strijelac Jurjević bio malo precizniji poslije Sivšićeva ubačaja.

U nastavku je prvi zapucao Šibenik. Ponovno je Bačelić-Grgić imao priliku ugroziti Karatovića, iz voleja je lijepo pokušao, ali sesvetski čuvar mreže bio je spreman na njegov pokušaj. Domaćini su prepustili inicijativu Šibenčanima, no nakon samo deset minuta igre u nastavku iz dva napada opasno su priprijetili.

U 56. minuti Jurjević upošljava Franjića čiji udarac ne pronalazi okvir, a već u idućoj minuti isti igrač dobiva odličnu loptu u prostor, no na crti šesnaeserca zaustavlja ga Kartelo i, sasvim zasluženo, dobiva crveni karton. Iz slobodnog udarca koji je uslijedio domaćini su umalo riješili utakmicu. Pucao je Sivšić i uzdrmao vratnicu.

Gosti su potom krenuli na sve ili ništa, no sreća ih nije mazila. U 76. minuti Jelićev udarac glavom pogodio je gredu, a Čulić je pet minuta potom iz daljine pucao preko vratiju. I onda, u jeku potpune ofenzive Šibenčana, domaćini postižu drugi pogodak. Kontranapad je povukao Čalušić i ubacio na peterac gdje je iz naleta sjajno reagirao Mihaljević i donio eksploziju oduševljenja među domaćom publikom. Priliku da smanji zaostatak Šibenik je imao u 87. minuti kada je Jelić zatresao stativu, a veliko slavlje Radnika malo je pokvario Bešlić nepotrebnim simuliranjem u 91. minuti zbog čega je zaradio drugi žuti - isključujući karton.

Bila je ovo sjajna partija domaćih nogometaša koji se nisu bojali mnogo iskusnijeg protivnika i smireno su čekali svoje šanse, one su stigle i bilo je koncentracije u završnici. Šibeniku ostaje žal za propuštenim prilikama u posljednjim trenucima susreta, no neshvatljivo je kako su djelovali nemoćno, osobito u prvih 45 minuta.

• AAAAAAA22.09.2011. u 14:32
    tova-Ri ne laprdaj glup si. Ti si sluga, navijaj za svoj klub, a ne uvlaci se splicanima...A sta se tice igre Sibenika, realno gledano Sibenik se mora fokusirat na ligu, pa me nebi cudilo da su pustili utakmicu, a da li je utakmica prodana u to se necu misat.