HAŠK
HAŠK 0:2 Rudeš
Rudeš

Rudeš slavio kod HAŠK-a

Četrnaesto kolo je ponudilo gradski derbi u kojem je HAŠK dočekao Rudeš. Lijepa i konkretna igra iz koje se stvorio niz izglednih prilika danas nije nagrađena pobjedom, jer je zakazala realizacija, što su gosti znali kazniti.

HAŠK – Rudeš 0:2 (0:0)

Igralište Pešćenica, gledatelja: 150
Suci: Slaven Knežević, Tomislav Gulan, Dario Riđan (svi Zagreb)

Strijelci: 0:1 Lozo 64., 0:2 Tadić 92.

HAŠK: Nevistić, Ribić, Dušak, El Saleh, Tolić, Cetina, Baković (od 61. Dujmović), Medved, Lepinjica, Čavala
Trener: Zoran Vukelić

Rudeš: Žuna, Herek, Rožman, Eterović, Cmrečnjak, Bjelobradić, Lozo (od 87. Anić), Belak (od 65. Petković), Gudelj (od 61. Tadić), Baltić, Ćubel
Trener: Ivan Knežević

HAŠK je od početka aktivno krenuo napadati. Prvu priliku je imao Medved u četvrtoj minuti, izborio se za udarac na rubu šesnaesterca, ciljao rašlje, ali je njegov udarac obranio Žuna. Gosti su uzvratili u 12. minuti preko Loze, koji je utrčao između obrane HAŠK-a i Nevistića te ničiju loptu vješto potkopao, ali je otišla pored gola. Lepinjica je u 24. minuti ušao s loptom u kazneni prostor i našao se oči u oči sa Žunom koji je obranio njegov udarac. Minutu kasnije je Medved pucao s ruba kaznenog prostora, ali je lopta okrznula stopera Rudeša, te ju je Žuna uhvatio bez većih problema.

HAŠK je nastavio s dominacijom, zaprijetio je ponovno Medved nakon Horvatovog odigravanja, ali je opet Žuna bio uspješniji. U 28. minuti je vratio Medved priliku Horvatu, čiji udarac je otišao pored gola. Gosti iz Rudeša su posložili redove te do kraja poluvremena unatoč terenskoj dominaciji HAŠK-a nije bilo izglednih prilika za postizanje pogotka.

U nastavku utakmice su gosti uspješnije opstruirali igru, mnogobrojnim prekidima razbijali HAŠK-ov ritam igre, te je većina uzbuđenja nastala nakon prekida. U 50. minuti se nakon ubačaja s desnog boka lopta šetala petercem, ali je vratar Žuna bio agilniji od Haškovaca te ju je pokupio. Uzvratio je Rudeš u idućoj minuti iz slične situacije, ali je Nevistić obranio Lozin udarac glavom.

Nevjerojatno je da HAŠK nije realizirao ni jednu od tri matne situacije u 58. minuti i poveo. Prvo je Horvat natrčao na loptu u prostor, izašao pred Žunu, koji je obranio njegov udarac, lopta se odbila do Lepinjice čiji pokušaj je završio u bloku, a u nastavku akcije je Horvat oštro ubacio prizemnu loptu u peterac gostiju, ona je prošla Žunu, Lepinjica i Medved su uklizali, ali nisu stigli ubaciti je u nebranjenu mrežu.

Kazna je uslijedila nekoliko minuta kasnije. Lozo je primio loptu na 20-ak metara od HAŠK-ovog gola, namjestio se na udarac te pogodio suprotni kut za vodstvo gostiju. Imao je Medved u idućem napadu izglednu priliku za poravnanje rezultata, oslobodio se za udarac na rubu šesnaesterca, odlično pucao pod gredu igrača utakmice, vratara Žune, koji je krajnjim naporom efektno odbio loptu u korner. Gosti su imali izrazito zadovoljavajući rezultat te su se potpuno zatvorili, često se braneći sa svih 11 igrača u vlastitoj trećini igrališta, pokušavajući brzim kontranapadima ugroziti Nevistića.

Kako se bližio kraj utakmice HAŠK je bio sve ofenzivniji, ostavljajući rupe u obrani, što su gosti iskoristili u drugoj minuti sudačke nadoknade, odigrali brzi kontranapad u kojem je Tadić izašao sam pred Nevistića te iz blizine pogodio za nedostižnih 2:0 i rješenje utakmice.