Liverpool i Hannover krenuli pobjedama, Marseilleu remi u Turskoj

Ante Dubravac • četvrtak, 02.08.2012.

Prvim susretima trećeg pretkola nastavljeno je čistilište na putu prema Europskoj ligi. Nakon dva pretkola u borbu su se uključile i neke renomirane europske momčadi.

Svoj prvi nastup u novoj sezoni zabilježili su nogometaši Liverpoola koji su gostovali u Bjelorusiji kod Gomela. U poprilično izjednačenoj utakmici gosti su došli do minimalne pobjede pogotkom Stewarta Downinga u 67. minuti.

Belgijski Genk na svom je terenu s 2:1 slavio protiv Aktobea, a sve pogoci su pali u prvih 45 minuta. Prvo su domaćini poveli preko Vossena koji je bio siguran s 11 metara, ali vrlo brzo na 1:1 izjednačava Badlo. Konačnih 2:1 u 44. minuti postavlja Joseph-Monrose.

U ovoj fazi natjecanja Belgija ima još jednog predstavnika, a riječ je o Gentu koji je gostovao u Mađarskoj kod Videotona. Ključan trenutak susreta dogodio se u 78. minuti kada je za minimalno slavlje domaćina zabio Nikolić.

Robert Prosinečki i njegova Crvena zvezda nastavili su s neuvjerljivim igrama te su na domaćem stadionu odigrali samo 0:0 protiv Omonije te ih u uzvratu na Cipru čeka vrlo težak posao.

Do neriješenih rezultata na gostovanjima došli su favorizirani Marseille i Dinamo iz Moskve. Francuzi su odigrali 1:1 kod Eskisehirspora dok je ruski predstavnik pogotkom u 90. minuti došao do 2:2 protiv Dundee Uniteda.

već u prvom susretu većinu posla je odradio Hannover koji je golovima Andreasena, Pandera i Ya Konana s uvjerljivih 3:0 bio bolji od na gostovanju u Irskoj. Kući se zadovoljni vraćaju i igrači Sparte koji su s 2:0 bili bolji od Admire.

Nogometaši Sarajeva na svom su terenu dočekali Zetu te došli do pobjede 2:1 koja gostima ostavlja dobre šanse uoči uzvrata. Domaćini su poveli golovima Suljića i Beloševića, a nadu gostima vraća Božović u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela.

Sve do 75 minute u susretu između Vojvodine i Rapida iz Beča gledatelji nisu vidjeli pogodak, a onda je krenula luda završnica. Oumarou pogađa za vodstvo domaćina da bi u 94 minuti na 2:0 povisio Bojović. Kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk, u sedmoj minuti sudačke nadoknade za 2:1 pogađa Alar.

• Obrisan korisnik03.08.2012. u 12:46
    Iznenađenje je poraz Steaue i Bursaspora, visoki poraz Lecha i Rapida Bukurešt. Katastrofalna noć Poljaka, odlična noć Čeha. Lanjski hit APOEL malo visi, kao i belgijski Genk protiv Kazahstanaca. Nema previše iznenađenja.