Damir Žbulj, Ante Dubravac • ponedjeljak, 20.08.2012.

U prvom susretu nakon povratka u Primeru nogometaši Deportiva došli su do pobjede rezultatom 2:0 na svom terenu protiv Osasune dok je Rayo Vallecano pogotkom Trashorrasa u sudačkoj nadoknadi savladao Granadu.

Nakon što su jednu sezonu proveli u drugoligaškom društvu nogometaši Deportiva vratili su se u elitni rang španjolskog nogometnog prvenstva te su u prvom kolu na svom stadionu dočekali Osasunu.

Od prve minute domaćini su krenuli ambicioznije s jasnom željom da što prije dođu do pogotka, a prvu pravu priliku propustio je Pizzi čiji je udarac u sedmoj minuti zaustavila vratnica. Međutim gosti su vrlo brzo uspjeli pohvatati konce igre te potpuno otupiti napade Deportiva, a u 28. minuti odlično je glavom pokušao Joseba Llorente međutim rezultatske promijene nije bilo. Kada su svi očekivali kraj prvoga dijela, nakon neopreznog prekršaja u šesnaestercu, sudac je pokazao na bijelu točku i pružio domaćinima najbolju moguću priliku da na odmor odu s vodstvom. Loptu je uzeo Riki, ali vratnica je još jednom spasila Osasunu.

Svoju pogrešku Riki je ispravio već u 53. minuti kada je prošao po desnoj strani i pucao u bliži kut vratara Fernandez koji loše reagira pa domaćini dolaze u vodstvo. U nastavku susreta gosti su pokušali doći do izjednačenja, ali nikako nisu pronalazili put do domaće mreže, a Deportivo je prijetio iz brzih protunapada. Konačnih 2:0 postavio je Nelson Oliveira u 92. minuti nakon što je pobjegao gostujućoj obrani te smireno prebacio vratara. Unatoč tome što nisu prikazali nezaboravnu igru domaćini su na kraju došli do zaslužena tri boda te tako na najbolji mogući način započeli svoju povratničku sezonu u Primeri.

U drugom susretu Rayo Vallecano je na svom terenu dočekao Granadu. Iako su domaćini imali veći posjed lopte i dominaciju od samoga početka ozbiljnije prilike imali su gosti. U 26 minuti odlično slobodan udarac izvodi Siqueira, ali vratar gostiju loptu odbija u korner. Već u idućem napadu nakon udarca iz kuta Lopez je najviši u skoku, ali vratnica spašava Rayo Vallecano.

U 54. minuti El Arabi je krenuo sam prema Rubenu, ali umjesto udarca odlučio se za dribling pa je propala još jedna prilika za Granadu. Šest minuta kasnije iz slobodnog udarca s tridesetak metara je pokušao i Floro Flores. Pritisak gostiju nastavio se preko Allana Nyoma, međutim domaći vratar još jednom spašava svoju momčad. I onda iz jednog od rijetkih napada, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Roberto Trashorras je odlično izveo slobodan udarac i preko živog zida neobranjivo pogodio za veliko slavlje domaćina. U idućem kolu Granada dočekuje Sevillu dok će Rayo bodove tražiti na gostovanju kod Betisa.

Na stadionu La Romareda u prvom kolu Primere, Zaragoza je sezonu otvorila susretom s Valladolidom. Domaćin se nadao pobjedi i bodovima, ali na kraju su bili gosti ti koji su slavili.

Zaragoza je u otvaranju susreta, preko Paco Montanesa, Romarica, Oriola prijetila, dok su gosti odgovorili u završnici prvog poluvremena, što im se nakon nekoliko neuspješnih pokušaja isplatilo prije samog odlaska na odmor. Omar je upisao asistenciju, a gostima je vodstvo za nastavak dvoboja u 45. minuti osigurao Oscar Gonzalez.

Drugih 45 minuta odličnom je prilikom otvorio Helder Postiga, koji je glavom umalo svladao vratara Valladolida. Nakon što je Zaragoza propustila još nekoliko prilika, gosti su bili ti koji su imali priliku odlučiti susret, 20-ak minuta prije kraja. Kazneni udarac u pogodak nije uspio pretvoriti Victor Perez pa je završnica susreta protekla u neizvjesnosti, kako za navijače Zaragoze, tako i za one Valladolida. Međutim, svi pokušaji domaćih završili su ili u obrambenom bloku ili pored gola pa je Valladolid stigao do važne pobjede na otvaranju sezone, koja će im donijeti dodatno samopouzdanje pred nadolazeće prvoligaške dvoboje.

U drugom kolu Valladolid na svom terenu dočekuje Levante, dok će Zaragoza u goste u Barcelonu kod Espanyola.