Široki umalo stigao minus 25, ovacije Štembergeru

Iz Širokog Brijega:Ivana Karačić • petak, 28.09.2012.

Košarkaši Igokee prekinuli su seriju poraza na Pecari koja ih godinama prati, dok je Široki treći put zaredom izgubio prvu domaću utakmicu u ABA ligi. Loš ulazak u utakmicu, igra bez obrane i napad bez ideje domaćih, momčad Igokee je iskoristila i otišla u 13. minuti čak do 25 poena viška. Široki se trgnuo, došao u završnici gotovo do poravnanja, ali više nije bilo daha protiv kvalitetnog sastava iz Laktaša.

Široki WWin - Igokea 63:69 (10:29, 27:41, 49:53, 63:69)

ABA liga, 1. kolo.

Široki Brijeg, dvorana Pecara, 2.500 gledatelja.

ŠIROKI WWIN: Šutalo 12 (5 asistencija), Planinić 18 (4 skoka), Ramljak, Naletilić 4, Bilinovac, Peršić 10, Bošnjak, Novak, Šakić 8 (12 skokova), Barać 5 (8 skokova), Morović 4, Rikić 2. Trener: Ivan Velić

IGOKEA: Adamović 2, Dozet 7, Jorović 6 (6 skokova), Komatina 8, Gajović 4, Šulović 5, Bocka, Brkić 2, Hammonds 12 (6 skokova, 6 asistencija), Joksimović 4 (6 asistencija), Edwards 19 (4 skoka), Štemberger. Trener: Dragan Bajić

Skokovi: 32-29

Asistencije: 15-20

Osvojene lopte: 4-10

Izgubljene lopte: 18-10

Osobne pogreške: 20-22

Prije utakmice veliki pljesak s tribina upućen je Siniši Štembergeru koji je četiri sezone nosio dres Širokog, a sad je član Igokee. Klupsko vodstvo s Pecare darovalo ga je i prigodnim poklonima. Takvi su bili, na žalost i košarkaši Širokog na parketu. Obranu praktično nisu ni igrali, a u napadu su gubili lopte. Gosti su to koristili i preko Corsleya Edwardsa i Miloša Komatine lagano poentirali.

Nakon prvih deset minuta igre Široki je gubio čak 10:29. U 13. minuti Igokea je još više povećala prednost, preko Nebojše Joksimovića otišla je do prednosti od 25 poena, 12:37. Nitko u tom trenutku nije vjerovao u povratak domaćina. No, ulaskom u igru Josipa Bilinovca, Josipa Naletilića i Dalibora Peršića Široki je počeo igrati obrani i to se odmah odrazilo na rezultatu. Na odmor se otišlo s još uvijek dostižnih 27:41.

Furiozan je bio nastavak domaćih. Samo za dvije minute igre Marko Šutalo je ubitačnom 8:0 napadačkom serijom probudio gledalište i vratio praktično sve na početak. Tih 35:41 dalo je krila domaćima. Razigrali su se visoki igrači Darko Planinić i Željko Šakić. Prednost gostiju se i dalje topila, a u 28. minuti Planinić je poentirao za 48:49. Čak je imao Široki i napad za prvo vodstvo na utakmici, no nije ga realizirao.

Clifford Hammonds ipak je smirio igru Igokee i svojim poenima treću četvrtinu zaključio s rezultatom 49:53. U zadnjoj dionici domaći igrači napadali su prednost, a gosti je čvrstom obranom čuvali. U domaćem timu jednostavno nije bilo igrača koji bi mogao prelomiti susret. Nenad Šulović je dvije minute prije kraja poenima uz dodatno bacanje ugasio svaku nadu Širokog. Konačni rezultat bio je 63:69.

"Utakmice se igra 40 minuta. Mi to ovaj put nismo učinili tako. Loše smo odigrali prvu četvrtinu, bez obrane, kasnije smo stisnuli, ali se veliki minus nije dao dostići", kazao je Darko Planinić. "Znali smo da moramo krenuti oštro od prve minute. Dobar ulazak u igru dao nam je samopouzdanje. Napravili smo veliku prednost, kasnije smo malo popustili, mali smo sačuvali pobjedu. Hvala publici u Širokom i upravi na sjajnom dočeku. To mi puno znači", naglasio je Riječanin Siniša Štemberger.

• Obrisan korisnik30.09.2012. u 14:50
    I Široki nam pade .Tu sam se nadao sigurnim bodovima.Valjda će dalje biti povoljni rezultati.Sretno dalje
  • Obrisan korisnik29.09.2012. u 09:55
    Šualo će da bude dobro pojačanje, sinoć se borio ko lav, on i Planinić su nas spasili. Tek je prva utakmica, bit će to dobro, malo više uigranosti,motivacije kod pojedinih igrača i uskoro ćemo svi da zaboravimo sinoćnju igru.
  • Obrisan korisnik29.09.2012. u 08:50
    Igračiširokog su bili jako loši izuzevši Planinića i Naletilića.Donekle je i Perišić doprinio al Ramljak i Morović nisu u formi i to se jako jako osjeti.Dobrim djelom utakmice nismo kontrolirali skok, iako stastitika kaže da smo imali više koševa.
  • Obrisan korisnik28.09.2012. u 23:03
    Vladović je puno bolji od Morovića, osjeti se nedostatak Pilepića, Collinsa...
  • Obrisan korisnik28.09.2012. u 22:53
    nema veze Široki,vratit ćete vi ovu pobjedu negdi drugdi,bit će Pecara neosvojiva za mnoge klubove