Odličnim drugim poluvremenom Union Olimpija do pobjede u Kragujevcu

Branimir Korać • nedjelja, 30.09.2012.

Košarkaši Union Olimpije trijumfalno su odradili prvo gostovanje u novoj sezoni ABA lige slavivši u Kragujevcu 71:65. Na neugodnom gostovanju Ljubljančani su odigrali jako dobro u drugih 20 minuta i uspjeli se vratiti iz minusa te slaviti...

Podosta promijenjene momčadi Radničkog i Union Olimpije s nestrpljenjem su očekivale početak nove sezone kako bi vidjele što je napravljeno tijekom ovog ljeta. Ljubljančani na početku mogu biti zadovoljniji, upisali su gostujuću pobjedu i to nakon vrlo loših prvih 20 minuta tijekom kojih iz igre nisu mogli gotovo ništa pogoditi.

Radnički je ambiciozno krenuo u novu sezonu, prilično je ojačao roster i u prvih 20 minuta je bio bolja momčad. Imali su domaćini od samog početka susreta prednost i na poluvrijeme su otišli s vodstvom 31:18.

Nakon povratka s odmora, posve drugačija slika na parketu. Union Olimpija je proigrala, drugo poluvrijeme je otvorila puno bolje, a u razdoblju od 23. do 29. minute je napravila seriju čak 19:2 koja je prelomila utakmicu.

Tu su se gosti odvojili na 44:38 i preuzeli kontrolu nad utakmicom dok je domaćin došao u njihovu ulogu očajnički pokušavši uhvatiti zaostatak. U tome su i uspjeli došavši na dvije minute do kraja na malih 55:54, tada Salin ubacuje tricu, trener Nikolić zarađuje tehničku i gosti iz Ljubljane se ponovno odvajaju nakon čega povratka više nije bilo. Olimpija je s linije slobodnih bacanja mirno privela utakmicu kraju.

Najveće zasluge za pobjedu idu odličnom Dylanu Pageu koji je susret završio s 15 poena, 11 skokova i četiri asistencije dok je najefikasniji kod gostiju bio Jaka Blažič s 19 poena. U domaćem sastavu Stefan Sinovec je ubacio 15 poena uz pet skokova, a Bojan Krstović je dodao 12 poena.