Fenerbahče preskočio Panathinaikos uz vitalnu ulogu Bogdanovića

Ante Zovko • četvrtak, 01.11.2012.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović bio je vodeći strijelac Fenerbahčea u pobjedi 73:64 protiv Panathinaikosa u četvrtom kolu skupine A Eurolige.

Fenerbahče je, barem privremeno preuzeo vodstvo u skupini pred Real Madridom s omjerom 3-1, dok je Panathinaikos pao na treću poziciju koju je dosad držala turska momčad s dvije pobjede i dva poraza.

Bojan Bogdanović imao je dobru šutersku večer i pogađao ključne koševe u drugoj i trećoj četvrtini kad se lomio rezultat. Sa 4/7 za tricu i 0/3 za dva postigao je 13 poena, čime je bio najbolji strijelac momčadi. Roko Ukić bio je jedna od svijetlijih točaka Panathinaikosa s 11 poena (1/5 za dva, 3/6 za tri), tri skoka i asistencijom.

Ukić je krajem prve četvrtine donio poravnanje, 17:17, da bi Fenerbahče na prvi odmor otišao s prednošću 19:17. Potom je uslijedio turski brži ritam koji je praktički prelomio utakmicu. Bogdanović pogađa tricu za 29:21 u seriji 13:5, a trećom tricom zaredom postavlja nešto kasnije 42:27. Do isteka 20. minute Grci postižu još koš, a hrvatski je reprezentativac već do tada ubacio devet poena, jedan manje od Karamana.

Fenerbahče je držao sve konce igre u svojim rukama i ubrzo je imao prednost 46:29 uz 16 izgubljenih lopti Panathinaikosa u tek 25 minuta igre. Treća četvrtina završava prednošću domaćih 58:41.

Pet minuta do kraja, Panathinaikos dolazi na 60:48, ali Bremer tricom "hladi" Grke, da bi potom isto učinio i Bogdanović. Panathinaikos je iskoristio posljednje minute tek kako bi ublažio poraz.

Bo McCalebb postigao je također 13 poena za Fenerbahče dodavši dvije ukradene lopte. Karaman je završio s 12 poena i sedam skokova. Mačiulis je postigao 14 za Panathinaikos (deset skokova, tri izgubljene lopte), a Diamantidis 12 te izgubio šest lopti od ukupno 21 gostiju.