Real se vratio na vrh laganom pobjedom protiv Cantua

Ante Zovko • četvrtak, 01.11.2012.

Prvi put poslije 37 godina Real Madrid je pobijedio Cantu. U četvrtom kolu skupine A Eurolige bilo je laganih 80:66 za Kraljevski klub za koji je pet igrača postiglo dvoznamenkasti broj poena.

Real je opet zauzeo vrh skupine A ispred Fenerbahčea s omjerom 3-1, dok talijanska momčad ima obrnut. U prvoj međusobnom utakmici poslije finala Kupa Radivoja Koraća 1991. sve je bilo riješeno poslije prvog poluvremena.

Za dvije minute Real je napravio seriju 10:0, a Aradori poslije četiri minute postiže prve gostujuće poene. Begić je predvodio domaće u prvih 20 minuta s 11 poena i pet skokova. Nakon što je Mirotić postavio 14:5, Talijani se bude i uz pet uzastopnih Brooksovih pogodaka stižu na 16:12. Llull vraća na 18:12 poslije prvih deset minuta.

Tyus i Markoišvili približavaju Cantu na 18:17 početkom druge četvrtine, ali Real odgovara novom serijom 10:0 uz dvije trice Carrolla. Gosti uzvraćaju - 28:22, ali Real postiže novih šest poena u nizu i ubrzo je 36:24. Fernandez pogađa tricu, a ubačaj Pociusa sa sirenom daje domaćima prendost na poluvremenu 41:26.

Cantu je i na početku drugog poluvremena imao problema sa šutom, pa Leunen s linije slobodnih bacanja poslije dvije minute tek uspijeva smanjiti na manje od 20 razlike. Mirotić i Fernandez predvode Kraljeve do vodstva 58:40, a Llull postavlja 63:48 na kraju treće dionice. Real ubrzo povećava prednost na 20 razlike, a talijanska se momčad pet minuta prije kraja uspjela približiti na 73:60. Begić polaganjem i Reyes s linije postavljaju 76:60 i gase svaku gostujuću nadu.

Begić je ubacio 17 poena uz deset skokova, Fernandez (četiri asistencije) i Mirotić po 14, a po 11 Carroll i Llull. Dontaye Draper dobio je 15 minuta. Imao je jedan promašaj za dva te dodao tri skoka i ukradenu loptu.

Aradori je ubacio 18 poena za Cantu i izgubio četiri lopte, po 13 ubačaja imali su Leunen i Brooks, koji je dodao i sedam skokova te dvije ukradene lopte. Smith, uz šut za dva 1/5, imao je sedam poena, pet skokova, tri asistencije i četiri izgubljene lopte.