Unicaja zaustavila Maccabijevu seriju pobjeda slavljem u Tel Avivu

Josip Tolić • petak, 16.11.2012.

U posljednjoj utakmici šestog kola skupine B košarkaške Eurolige Unicaja je slavila na gostovanju u Tel Avivu kod Maccabija 62:64 poravnavši se tako sa svojim protivnicima na vrhu ljestvice uz omjer 5-1.

Maccabi je pokleknuo iz šestog pokušaja. Izraelski sastav u šestom kolu skupine B Eurolige izgubio je na svom parketu u dramatičnoj završnici od Unicaje hrvatskog izbornika Jasmina Repeše rezultatom 62:64 i tako pretrpio prvi poraz ove sezone.

Momčad iz Málage dobro je otvorila utakmicu povevši 8:4, no nakon nekoliko minuta Maccabi je preuzeo inicijativu i prvu dionicu završio u prednosti 21:17. Obrnuti scenarij viđen je u drugoj četvrtini, a poluvrijeme je završilo minimalnim vodstvom za Španjolce (37:38).

Nakon što se u trećih deset minuta nastavila izjednačena borba dvije najbolje momčadi ove skupine, kraj je ponudio veliku neizvjesnost. Koševima Marcusa Williamsa gosti su došli do vodstva 62:63 55 sekundi prije kraja. Amerikanac je potom pogodio jedno slobodno bacanje od dva, Maccabi je imao 23 sekunde za zadnji napad, ali Hickman nije pogodio za produžetak i gosti su mogli početi slaviti.

Upravo je Williams bio prvo ime u pobjedničkim redovima ubacivši 12 koševa za 22 minute na parketu. Deset je dodao Dragič, a sedam hrvatski reprezentativac Krunoslav Simon. Na drugoj strani najboljem strijelcu utakmice Shawn James neće previše vrijediti 14 postignutih poena uz devet skokova.

Nadmetanja u skupini B nastavljaju se sljedeći četvrtak, kada Unicaja dočekuje Prokom, a Maccabi ide u goste Montepaschiju.