Partizan ostvario imperativnu pobjedu, CSKA tijesno u Njemačkoj

Ante Zovko • petak, 30.11.2012.

CSKA Moskva ostala je u igri za prvu poziciju u skupini D Eurolige tijesnom pobjedom u Bambergu, a Partizan za drugi krug nakon što je Beogradu iz te jednadžbe izbacio Lietuvos Rytas.

CSKA je ostao u utrci za prvu poziciju pobjedom u Bambergu 87:79 uz 21 poen Christmasa (šest trica), 18 Krstića i 19 Teodosića (devet asistencija). Pet igrača Brose Basketsa bilo je dvoznamenkasto, ali nije bilo dovoljno: Jacobsen 18, Gavel 16, Nachbar 15, a Gipson i Neumann po 10.

Uz manja vodstva Moskovljana, prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri, a u drugoj gosti su se počeli odvajati, da bi na poluvremenu imali prvu opipljiviju razliku. Vorončevič, Weems i Krstić odvode CSKA na početku na 37:26. Gavel s dva polaganja smanjuje kasnije na 45:39, ali CSKA na odmor odlazi s 50:39.

Treća četvrtina otvara se "bombardiranjem" obruča s obje strane. Trice su ulazile kao od šale, ali razlika se nije povećavala. Nijemci se preko Zirbesa približavaju na 60:58, da bi se oduprli Rusima i u posljednjih deset minuta ušli sa zaostatkom 67:64.

Preciznost se nastavila. Weems, Nachbar i Goldsberry anulirali su ubačaje Christmasa. Gavel polaganjem pet minuta prije kraja približava Brose na 76:79. Teodosić potom ubacuje tricu, Christmas novom tricom dodatno povećava vodstvo koje su domaći pokušavali rezati s linije slobodnih bacanja. 54 sekunde prije kraja Teodosić je četiri puta bio precizan s linije, pa Jacobsenova trica nije mnogo značila domaćima. Gavel smanjuje tricom, ali Weems i Hrjapa s linije zaključuju veliki otpor njemačkog prvaka.

Uz velike rezultatske rupe, neizvjesnu utakmicu igrali su Partizan i Lietuvos Rytas, nakon čega je srbijanski prvak pobijedio 75:74 i ostao u utrci za Top 16, a litavski predstavnik je izgubio šanse. Uz Nedovića (16 poena), Leon Radošević je s 15 držao goste u Pioniru do posljednjih trenutaka.

Iako gotovo pet minuta nisu postigli ni poena, Litavci su brzo nadoknadili početnih 0:8, da bi u drugoj četvrtini napravio dvije velike serije. S 11:3 je prvi put poveo, sa 7:0 održao je korak, ali je Partizan napravio 6:0 i otišao na poluvrijeme s vodstvom 39:33, ponajviše zahvaljujući Bertransovim tricama.

Partizan je poveo 12 razlike početkom treće četvrtine, ali nije uspio slomiti Lietuvos koji u posljednjoj dionici vraća neizvjesnost serijom 8:0. Crno-beli četiri minute nisu mogli pronaći obruč, ali su bili snalažljiviji u završnici. Seibutis je promašio šut za pobjedu, Westermann je osvojio loptu i Pionir je proključao.

• Manolito01.12.2012. u 02:32
    plus besiktasa jer u zadnjem kolu se ili bamberg ili partizan penju na tri pobede, minimum
    Manolito
  • Obrisan korisnik30.11.2012. u 13:05
    Partizan je zaista raritet u Euroligi...Ajd da ga prenesemo na naše klubove...Dakle, ovako, zamislite da Cibona proda cijelu garnituru igrača iz protekle sezone i novu počne ovako...Dovede jednog centra iz Zaboka (Musli je doveden iz Mega Vizure), zatim drugog centra dovede iz Alkara, iako taj... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik30.11.2012. u 10:52
    partizan je loš ove godine, stranci loši (osim bertansa) a domaći dosta golobradi. veseli konstantna leonova forma!
  • Obrisan korisnik30.11.2012. u 10:13
    ajde nek je i partizan dobija
  • Obrisan korisnik30.11.2012. u 07:51
    Leon je igrao kao lav !! Ni mladi Milutinov, pogotovo Gagić nisu mogli ništa . Tek je nešto pozabijao Musli. Sve ih je izgurao iz reketa. I odlično je pomagao kad su vanjski igrači ulazili pod koš. Da ima šut za 3 bio bi među najboljim u Evropi.