Josip Tolić • petak, 14.12.2012.

U susretu desetog kola košarkaške Eurolige Prokom je slavio na gostovanju u Sieni kod Montepaschija 95:88. Velika je to stvar za Poljake koji su se tijekom treće četvrtine našli u minusu od 28 poena, no ipak su uspjeli slaviti za kraj ligaškog dijela.

Niti 28 koševa razlike nije bilo dovoljno Montepaschiju da osigura pobjedu nad Prokomom. Susret posljednjeg, desetog kola skupine B Eurolige završio je pobjedom Poljaka u Sieni 88:95 nakon produžetaka.

Domaćini su silovito krenuli u utakmicu. Bobby Brown raspucao se u prvoj četvrtini postigavši 11 koševa, Aleksandar Rašić dodao je tri trice i na semaforu je stajalo velikih 26:13. Katastrofalno izdanje poljskog prvaka nastavilo se i u drugoj dionici u kojoj je Montepaschi napravio novu seriju 14:0 i pobjegao na 27 koševa razlike malo uoči predaha (40:13).

Nakon odmora na parket sienskog sastava izašla je, međutim, sasvim drugačija gostujuća momčad. Mateusz Ponitka i Jerel Blassingame bili su pokretači velikog preokreta žuto-crnih koji je kulminirao izjednačenjem pet minuta prije kraja, a Talijani su u 15 minuta treće i četvrte četvrtine postigli samo pet koševa.

Imao je Prokom i malu prednost nakon toga te poveo 76:73, no Brownova je trica odvela susret u produžetak. Gosti su osjetili sjajnu priliku i u dodanom vremenu brzo riješili pitanje pobjednika. Na kraju "plus sedam izgleda nestvarno na ono što je Montepaschi imao u rukama.

Najučinkovitiji u slavljeničkim redovima bio je Jerel Blassingame s 26 koševa, a blizu mu je na drugoj strani bio Bobby Brown tri poena manje.

Pobjeda Prokoma nije napravila nikakve značajnije promjene na ljestvici. Montepaschi je ostao treći i očekuje ga nastavak natjecanja u Topu 16, dok će Prokom imati lijep božični dar.

• Obrisan korisnik15.12.2012. u 07:33
    Tako se igra košarka!! I kad nema šanse za plasman dalje igra se "do daske" . A ne ko naša Cedevitica. Bravo za poljake !!
  • Zdren14.12.2012. u 14:44