Primera División, 18. kolo, 04.01.2013, 21:30 h
Zaragoza
Zaragoza 1:2 Real Betis
Real Betis

Maj Gašparac • petak, 04.01.2013.

U prvoj utakmici španjolskog prvenstva nakon kratke zimske stanke nogometaši Betisa svladali su na gostovanju u Zaragozi istoimenog domaćina rezultatom 2:1. Strijelci za pobjedničku momčad bili su Ruben Castro u prvom i Jorge Molina u drugom poluvremenu, dok je jedini pogodak za Zaragozu postigao Paco Montanes u završnici utakmice. Zahvaljujući svojoj desetoj pobjedi ove sezone Betis se bodovno izjednačio s četvrtoplasiranom Malagom, no ostao je na petoj poziciji zbog slabije gol razlike.

Nogometaši Betisa i Zaragoze dobro su započeli utakmicu i napadačkim pristupom od prve minute poručili da žele sva tri boda. No, unatoč atraktivnoj igri obje ekipe, u početnim minutama nije bilo mnogo velikih uzbuđenja.

Betis je prijetio preko Joela Campbella i Benata, a Zaragoza preko Victora Rodrigueza, no ti pokušaji nisu bili pretjerano opasni. Prvu veću priliku imali su domaći nogometaši nakon pola sata igre kada je glavom pucao Alvaro Gonzales, ali Španjolac nije bio precizan.

Nedugo kasnije Zaragoza je zaprijetila i preko Heldera Postige, koji se našao u dobroj prilici nakon ubačaja iz kuta, ali branič Betisa Mario uspio je otkloniti opasnost. Nakon što nije iskoristila svoje prilike, Zaragoza je ubrzo i kažnjena.

U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Benat je odličnom loptom uposlio Rubena Castra, koji je izbio sam pred vratara Zaragoze Roberta Jimeneza i sigurno ga svladao.

U drugom poluvremenu rezultat se nije mijenjao do 58. minute kada je napadač Betisa Jorge Molina udvostručio prednost svoje ekipe pet minuta nakon ulaska u igru s klupe.

Domaći nogometaši pokušali su zatim smanjiti svoj zaostatak, ali obranu Betisa nisu uspjeli probiti do završnice utakmice. Igrala se 77. minuta kada je Francisco Montanes smanjio na 1:2.

Nakon što su smanjili svoj zaostatak, nogometaši Zaragoze nastojali su do kraja susreta dohvatiti bod, no mreže se više nisu tresle.

• Obrisan korisnik05.01.2013. u 02:38
    betis igra sjajno, a benat je igracina...mislim da je tottenhamu pametnije uzeti njega za 15 nego moutinha za 30+, kako se sada pise...a i uvijek me fasciniralo zasto liverpool nakon onakve kupovine s alonsom izbjegava u sirokom luku i silvu, i matu, i cazorlu pa vjerojatno sad i benata