Ante Dubravac • nedjelja, 06.01.2013.

U sklopu 18. kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Real Madrida su na svom stadionu dočekali Real Sociedad. Unatoč tome što su gotovo cijeli susret imali igrača manje domaćini su došli do vrijedne pobjede.

Nakon kraće blagdanske stanke nastavljeno je španjolsko nogometno prvenstvo u kojem je Kraljevski klub dočekao Real Sociedad. Uoči susreta Jose Mourinho je imao velikih problema sa sastavljanjem obrane jer nije mogao računati na Pepea i Ramosa, dok je na vrata još jednom odlučio postaviti Adana.

Poslije 90 sekundi igre domaćini su iz svoje prve akcije došli do vodstva. Khedira je odlično pronašao Benzemu kojem iz blizine nije bio problem savladati nemoćnog Brava.

Već u šestoj minuti domaćini su se našli u problemima. Adan je pogriješio, a zatim u svom šesnaestercu srušio bivšeg igrača Arsenala Carlosa Velu pa je sudac pokazao na bijelu točku te domaćem vrataru crveni karton i put u svlačionicu. Tako je na vrata ipak stao ljubimac domaćih navijača Casillas koji je zamijenio Callejona. Najstrožu kaznu u izjednačenje sigurno je realizirao kapetan gostiju Prieto.

Nakon žustrog početka susret je ušao u mirnije vode i igra se uglavnom odvijala na sredini terena s puno pogrešaka pa se na novu priliku čekalo sve do 35. minute kada je Kraljevski klub došao do novog vodstva. Carvalho je pokušao nakon kornera, a lopta je u gužvi došla do Khedire koji ju skreće u mrežu.

Slika 1 od 1.

Međutim obrana Real Madrida je djelovala vrlo loše što su gosti kaznili u 39. minuti kada je uz malo sreće Xabi Prieto po drugi put savladao Casillasa. Prije odlaska na odmor iz slobodnog udarca je zaprijetio Cristiano Ronaldo, a Benzema je udarcem s ruba šesnaesterca pogodio vratnicu, ali rezultatske promijene nije bilo.

Početkom nastavka gosti su koristili brojčanu prednost te su uglavnom kontrolirali igru, ali nikakvih opasnosti za domaćeg vratara nije bilo dok je Real pokušavao nešto učiniti brzim kontrama, a jedna takva je urodila plodom u 68. minuti. Benzema je pronašao Ronalda koji postiže svoj 15 prvenstveni pogodak i po treći put dovodi Real Madrid u vodstvo.

Dvije minute kasnije Ronaldo je odlično izveo slobodan udarac s ruba šesnaesterca i zakucao loptu u mrežu za 4:2. Kada su se navijači na Santiago Bernabeu ponadali da je pred njima mirna završnica domaćoj obrani je opet pobjegao Prieto te postigao svoj hat-trick.

Nada gostujućih igrača da mogu doći do izjednačenja smanjena je u 79. minuti kada je drugi žuti, isključujući crveni karton zaradio Daniel Estrada. U posljednjih pet minuta svoju priliku dobio je i Luka Modrić koji je u igru ušao umjesto Mesuta Özilante je u sudačkoj nadoknadi uputio solidan udarac, ali je vratar Bravo bio siguran.

U idućem kolu Real Madrid gostuje kod Osasune dok će Real Sociedad dočekati Deportivo.

U prvom susretu nedjeljnog programa Celta je dočekala Real Valladolid i došla do sigurne pobjede rezultatom 3:1.

Uvodno ispitivanje snaga prekinuto je u devetoj minuti kada domaćini preuzimaju vodstvo. Strijelac za 1:0 bio je Iago Aspas. Međutim njihovo slavlje je trajalo samo tri minute kada je za 1:1 precizan Bueno.

Ipak miran odlazak na odmor Celti je svojim drugim pogotkom osigurao Aspas. I početak drugoga dijela je protekao u dominaciji domaćina koji su u 52. minuti preko Alexa Lopeza došli do konačnih 3:1 i vrijednih bodova s kojima su prekinuli niz od tri poraza te se barem malo odvojili od klubova koji su najugroženiji u borbi za ostanak u ligi.

• Obrisan korisnik07.01.2013. u 00:29
    Jedino što bi ja volio da je Iker obranio onaj penal kad je ušao u igru, mislim da bi Mourinha dobio infarkt :D
  • Obrisan korisnik07.01.2013. u 00:21
    Volim Mourinha ali volio bi da ode iz Reala da spasi i sebe i Real!
  • Obrisan korisnik07.01.2013. u 00:12
    Upravu si nisam neki znalac samo sam 10 godina igro u prvoj ligi venog.ali priznajem da sam malo prenaglio pošto dogo godina pratim igru Reala odmah sam to prepostavio.luku je trebo ubaciti odmah na početku drugok poluvremena kad je bilo očito da gube igru u sredini.
  • Obrisan korisnik06.01.2013. u 23:49
    Nakon 6 minuta igre si zaključio da postoje rupe u sredini? Ti si neki veliki znalac očito.
  • Obrisan korisnik06.01.2013. u 23:22
    Izvinite na ovim praznim postovima .Dok sam izašao van žena mi je nešto prčkala po kompjuteru