Ivan Dominik • subota, 05.01.2013.

Večernje utakmice španjolskog prvenstva donijele su dvoboje Deportiva i Malage na Riazoru te Seville i Osasune na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan. Nakon prvog dvoboja 18. kola odigranog u petak i još dva subotnja popodnevna, koji su bili vrlo dobri i relativno efikasni, posljednja su dva susreta drugog dana natjecanja bila nešto skromnija, a pobjede su u oba slučaja odnijeli domaći sastavi...

Treća utakmica dana, a prva subotnje večeri odigrana je na Riazoru gdje je domaći i karizmatični klub iz La Corune ugostio jaki, ali u posljednje vrijeme dosta (financijski) posrnuli sastav Malage. Bio je to četvrti susret 18. kola Primere nakon jedne utakmice u petak i dvije ranije utakmice odigrane istoga dana kao i ogled u La Coruni.

Igrači utakmica

U utakmici Deportiva i Malage najbolji je igrač susreta bio Pizzi, nogometaš koji je svojom inspirativnom igrom ostavio najbolji dojam na travnjaku pogodivši stativu i zabivši jedini pogodak na susretu, kojim je donio trobod Deporu.

Epitet igrača utakmice iz okršaja Seville i Osasune zaslužio je i zaradio također strijelac jedinog i pobjedničkog pogotka na susretu. Bio je to stup obrane Andalužana i reprezentacije BiH, Emir Spahić, koji je u slaboj predstavi obje ekipe svojim nogometom i pogotkom odskočio od ostalih.

Bolje je, i to dosta napadački, u dvoboj ušao domaći sastav koji je vrlo brzo preuzeo inicijativu te prijetio više i kvalitetnije kroz cijelo poluvrijeme. Prednjačili su u tome Bruno Gama i Pizzi, koji je u 32. minuti imao i najbolju priliku prvih 45 minuta kada je pogodio stativu, dok je na drugoj strani odgovarao samo mladi Isco. Međutim, unatoč svim napadima domaćih i jalovoj igri Srdela, 0:0 je bio rezultat poluvremena.

No, u nastavku se slika po tom pitanju promijenila. Deportivo je nastavio dominirati i biti bolji te je to kapitalizirao u 57. minuti spektakularnim pogotkom Pizzija, a nakon toga je uslijedila kontrola igre i daljnji napadi sve do posljednjeg sučeva zvižduka. Malaga nije mogla pronaći odgovor za igru domaćina, koje je po aktivnosti i opasnosti za goste u drugom djelu predvodio Riki. U gostujućoj ekipi do kraja utakmice nije bilo raspoloženih igrača koji bi zaprijetili Deporu, koji je tako prilično lako odnio novu domaću pobjedu, iako je i ona izvojevana minimalnim rezultatom.

Prilično negledljivu i nezanimljivu utakmicu odigrale su momčadi Seville i Osasune u Andaluziji, nakon koje je ipak zadovoljniji mogao biti domaćin. Prvo je poluvrijeme bilo gotovo katastrofalno, bez skoro ikakvih prilika i uzbuđenja, a jedini je zamjetan po trudu i aktivnosti bio domaći napadač Alvaro Negredo.

Slika 1 od 1.

Niti nakon prvih 45 minuta koje su završile bez pogodaka, nije se promijenila "krvna slika" nogometa na Sanchez Pizjuanu, a najinteresantniji i najznačajniji događaji prvog sata igre bili su žuti kartoni za Cicinha kod domaćih, odnosno Marca Bertrana iz momčadi gostiju. Iako je Negredo i dalje prijetio i bio sjajan, većih prilika za gol i uzbuđenja na travnjaku Seville i dalje nije bilo.

Takvom se mlakom i neefikasnom igrom ušlo i u posljednjih 20 minuta, a igra se nije poboljšavala čak ni nakon nekih zamjena u oba sastava. Sevilla jest bila bolja, pogotovo zbog Negreda, Reyesa i nekoliko dobrih udaraca Ivana Rakitića, koji je solidno odigrao 90 minuta, a onda je zamijenjen Javijem Hervasom, no sve je to bilo nedovoljno za išta više od utakmice bez pogodaka.

Ali, sve do 83. minute kada je čovjek odluke postao bosanskohercegovački reprezentativac i glavni stoper Andalužana, Emir Spahić, koji je realizirao Reyesovu asistenciju i donio napokon toliko željeno i zasluženo vodstvo Sevilli. Time je i kaznio propuštenu priliku Emiliana Armenterosa od deset minuta ranije, koja je bila najbolja na utakmici za Pamplonce, a što je najvažnije za domaćine - Spahić je tim pogotkom donio konačan trijumf, tri boda, i naplatu za bolju igru tijekom cijele utakmice.

• Obrisan korisnik06.01.2013. u 15:29
    sevillina igra očajna, nisu ni bod zaslužili. mislim da bi im novi trener dobro došo
  • JeremijaX06.01.2013. u 12:44
    "Prilično negledljivu i nezanimljivu utakmicu odigrale su momčadi Seville i Osasune u Andaluziji, nakon koje je zadovoljniji mogao biti gostujući sastav koji je izvukao bod i "nulu". Malo brzopleto objavljeno :)
    JeremijaX
  • Obrisan korisnik06.01.2013. u 08:03
    Sasvim zasluženo Depor, napokon jedna prava utakmica!! Idemo sada do ostanka u Primeri! Malaga me malo razočarala pogotovo kada nisu htjeli vratiti loptu u jednoj situaciji u duhu fair-playa, a baš su mi bilil simpatični klub sve do tada!!! FORZA DEPOR