Primera División, 18. kolo, 06.01.2013, 21:00 h
Mallorca
Mallorca 1:1 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Ivan Dominik • ponedjeljak, 07.01.2013.

Nedjeljna večer zaključila je vikend u španjolskoj La Ligi utakmicom Mallorce i Atletico Madrida na Otoku. Iako su gosti poveli golom Raula Garcije, domaćini su uspjeli izjednačiti i osvojiti zasluženi bod, premda su mogli i slaviti da se Meksikancu Giovaniju Dos Santosu krajem ogleda nije ispriječila stativa...

Posljednja utakmica 18. kola španjolskog prvenstva igrana za vikend i pretposljednja u cijelom kolu odigrana je na Mallorci, gdje je istoimeni domaćin dočekao jaki Atletico iz Madrida. Momčad Diega Simeonea stigla je u statusu favorita, dok je Mallorca imala prednost domaćeg terena, ali ne i dobru formu jer je u susret ušla s činjenicom da je u svakoj od posljednjih pet utakmica primila barem pogodak.

Igrač utakmice

Igrač utakmice na Mallorci definitivno je bio Kevin Garcia Martinez punim imenom, ili skraćeno - Kevin. Mladi 23-godišnji španjolski lijevi bek poslužio je kao džoker s klupe te je nakon ulaska u 64. minuti utakmice uspio zabiti za 1:1 i izjednačenje svog kluba u 87. minuti. Time je osigurao remi svojoj ekipi, osvojio joj bod te sebi osigurao titulu igrača utakmice.

No, u početku utakmice nije bilo osjetno i vidno bolje ekipe na terenu, za početak je za domaćine priprijetio Tomer Hemed, dok su solidnom šansama na drugoj strani uzvratili Adrian, pa u više navrata Raul Garcia i Diego Costa. Međutim, nijedna momčad nije imala uspjeha u najvažnijem segmentu nogometne igre tijekom prvog dijela pa se na odmor otišlo s "nulom".

Nastavak je bolje započeo za Los Colchonerose, iako su i domaćini imali dosta dobrih svojih prilika. Najopasnije šanse za Madriđane propustili su realizirati Diego Godin glavom i potom Felipe i Tiago, koji su prijetili više puta. No, golova i dalje nije bilo, a s takvom se igrom ušlo i u posljednjih 20 minuta. Međutim, tada se otvorilo gostima iz španjolske prijestolnice.

U 72. minuti veznjak Atletica Raul Garcia najbolje se snašao u kaznenom prostoru Mallorce te je nakon sjajne akcije Diega Coste i odbijanaca pred vratima domaćih uspio ugurati loptu u mrežu za vodstvo svoje ekipe. Tada se utakmica konačno i do kraja otvorila, a posebno je dobro počeo igrati domaćin i iz njegovih redova - Javier Arizmendi.

Stiglo je i to na naplatu tri minute prije kraja kada je džoker s klupe domaćih, Kevin, koji je ušao u 64. minuti, poentirao za 1:1 "probivši" iz kosa Thibauta Courtoisa na vratima Atletica. Do kraja utakmice preostalo je premalo vremena za oba sastava, premda je bliže pobjedi bila Mallorca jer je u posljednjim trenucima susreta stativu pogodio domaći ofenzivac, Giovani Dos Santos. Vratar Mallorce Dudu Aouate sačuvao je svoju mrežu do isteka vremena pa je uz veću žal domaćina za bodovima susret okončan remijem.