Primera División, 18. kolo, 07.01.2013, 20:00 h
Rayo Vallecano 3:1 Getafe
Getafe

Treća uzastopna pobjeda Rayo Vallecana za sedmo mjesto

Maj Gašparac • ponedjeljak, 07.01.2013.

Pobjedom Rayo Vallecana nad Getafeom zaključeno je 18. kolo španjolskog prvenstva. Momčad iz Madrida slavila je na svojem terenu rezultatom 3:1 i trećom uzastopnom pobjedom napredovala na sedmo mjesto na ljestvici.

Iako su domaćini od početka utakmice preuzeli inicijativu, na samom njenom startu nije bilo izglednih prilika. No, nakon početnog ispitivanja snaga, nogometaši Rayo Vallecana su uspjeli povesti. Nakon 14 minuta igre napadač domaćina Lass se izborio za dobru poziciju i poentirao za vodstvo svoje momčadi.

Nakon što su postigli vodeći pogodak, nogometaši Rayo Vallecana nastavili su s pritiskom prema golu gostiju. Nedugo kasnije opasno je pucao Piti, ali rezultat se nije mijenjao. No, do drugog pogotka domaći nogometaši stigli su nedugo kasnije.

Igrala se 27. minuta kada je branič Raya Tito uposlio Pitija kojemu nije bio problem svladati vratara gostiju Moyu i udvostručiti prednost svoje ekipe. Do kraja poluvremena nogometaši Getafea pokušali su preuzeti inicijativu i smanjiti svoj zaostatak, ali se rezultat više nije mijenjao.

Domaći nogometaši odlično su započeli drugo poluvrijeme i nakon neiskorištenih prilika Lassa i Lea, u 52. minuti stigli do trećeg pogotka. Svoj drugi pogodak na utakmici tada je postigao Piti nakon asistencije Lea.

Getafe je pokušao uzvratiti preko Gavilana koji je tri minute kasnije snažnim udarcem pogodio vratnicu. Gostujući nogometaši ipak su nedugo kasnije uspjeli smanjiti svoj zaostatak. U 65. minuti Alcacer je pogodio za 3:1.

No, do kraja utakmice gostujući nogometaši nisu uspjeli postići još neki pogodak, a u 72. minuti su ostali s desetoricom na terenu. Crveni karton dobio je Michel, a rezultat se više nije mijenjao.