CSKA preobrodio 35 Nachbarovih poena za treću pobjedu

Ante Zovko • četvrtak, 10.01.2013.

Zahvaljujući prije svega 35 poena Boštjana Nachbara, Brose Baskets držao se u egalu do posljednje minute u Moskvi protiv CSKA-a u utakmici trećeg kola skupine E Eurolige, ali je morao potpisati kapitulaciju.

CSKA je ubacio 12, Brose 13 trica u pobjedi Moskovljana 90:83, koji su se i treći put ove sezone mučili s Nijemcima. Slovenski je reprezentativac bio najzaslužniji što se domaćin nije odvojio sve do posljednje minute, kad je pogodio dvije odlučujuće trice.

Brose je otišao na poluvrijeme s prednošću 46:45 uz 19 poena sjajnoj Nachbara, koji je utakmicu završio sa šest trica iz sedam pokušaja. CSKA nije mogao na kraj sa šutom gostiju kojima je ulazilo praktički sve što su zamislili.

Christmas i Teodosić tricama sredinom zadnje četvrtine stvaraju uvjetno rečeno osjetniju razliku (76:69), ali njemački se prvak držao na zaostatku od tri do pet poena i dalje živeći od šuta. Međutim, pred posljednju minutu Teodosić i Hrjapa ruše Brose njegovim oružjem, tricama, za treću pobjedu u drugom krugu Eurolige.

Teodosić je ubacio 17 poena (devet asistencija, koliko i Christmas, Hrjapa je bio sjajan s 19 poena i 14 skokova. Kaun je dodao deset poena i sedam skokova. Kod Brosea dvoznamenkasti su bili i Gipson i Zirbes, s po 12 poena. Jacobsen je imao osam uz sedam skokova i četiri asistencije.