Predvođena Hrvatima, Unicaja do posljednjih sekundi mučila Panathinaikos

Ante Zovko • četvrtak, 10.01.2013.

Unicaja Malaga Jasmina Repeše držala je u neizvjesnosti Panathinaikos do posljednjih sekundi, ali je doživjela drugi poraz u trećem kolu skupine E Eurolige, 73:78.

U drugoj pobjedi Panathinaikosa odgovornu je ulogu morao odigrati Roko Ukić koji je u posljednjim minutama mijenjao ozlijeđenog Diamantidisa koji se do tada brinuo za pravilnu raspodjelu lopti.

Prve značajnije rezultatske promjene počele su sredinom druge četvrtine kad je Panathinaikos poveo 33:23, ali Panko, Calloway i Uratsun vraćaju Repešinu momčad u egal, a zatim i u vodstvo. Ipak, trica Maciulisa donosi Grcima prednost 39:37 na poluvremenu.

Momčadi su se izmjenjivale u vodstvima sve do sredine treće četvrtine i ravnoteža snaga nije bila poremećena. Činilo se da bi mogla prevagnuti na gostujuću stranu kad je Diamantidis šest minuta prije kraja morao napustiti igru zbog ozljede gležnja, ali netom kasnije i Žorić je morao van zbog pete osobne.

Gist ubacuje tricu (73:64) dvije minute prije kraja, ali Malaga se vraća, čemu je kumovao i Ukić s nekoliko promašaja i izgubljenom loptom. Kod 74:71 za domaće, s 24 sekunde na semaforu, Simon promašuje tricu, Bramos ubacuje dva slobodna bacanja, Vazquez polaže za 76:73 pet sekundi prije kraja. Calloway radi prekršaj na Banksu koji postavlja konačni rezultat.

Ukić je za 19 minuta postigao pet poena i četiri asistencije, a najefikasniji kod Zelenih bio je Gist koji je bivšoj momčadi ubacio 17 poena. Banks je dodao 14. Lasme je upisao sedam uz devet skokova. Diamantidis je imao osam asistencija. Calloway je postigao 14 poena za Malagu, Simon, Panko i Žorić po 11.

• Obrisan korisnik11.01.2013. u 09:14
    Ante nemoj se ljutit al meni se čini da ti nisi gledo ovu utakmicu ,Roko Ukić katastrofalan pogotovo na kraju kad je izgubio tri lopte ,Simon je potrošio lopti na kraju više neg Carmelo Anthony ,Žorić je solidan samo selekcija šuta mu je koma ,nikakve discipline u igri nije bilo što me čudi za... [više na forumu]