Alba i dalje bez pobjede, Anadolu Efes očekivano prejak

Branimir Korać • petak, 11.01.2013.

Treće kolo Topa 16 Eurolige Albi je donijelo gostovanje kod Anadolu Efesa, no do pobjede ponovno nije došla. Momčad Stanka Baraća bila je prejaka i upisala je pobjedu 71:62 unatoč dobrom otporu berlinskog protivnika...

Košarkaši Anadolu Efesa odradili su posao protiv Albe na očekivan način te su ubilježili pobjedu. Alba je pružila dobar otpor u većini susreta za što je djelomično zaslužan i Efes koji ipak nije bio na svojoj najvišoj razini.

Dugo je Efes lomio otpor Albe koja većim dijelom susreta živjela na inspiraciji borbenog Deona Thompsona, no u završnici susreta Nijemci ipak nisu imali snage za preokret i iznenađenje.

Domaćin je loše otvorio utakmicu i Alba je u prvih deset minuta bila u prednosti te je mogla voditi i uvjerljivije od 16:13 nakon prvih deset minuta da Joshua Shipp nije tricom smanjio zaostatak.

Trice Tuncerija su vratile Efes u igru u drugoj četvrtini gdje u drugoj polovici četvrtine domaćin preko Savanovića i Farmara preuzima vodstvo, a novom tricom Tuncerija na poluvrijeme odlazi s vodstvom 35:30.

Nakon što je Alba ponovno imala dobro razdoblje igre i u 24. minuti ponovno povela 38:37, Efes radi seriju 10:2 i ponovno preuzima kontrolu nad utakmicom.

Pokazat će se da je to ujedno bio i presudan bijeg nakon kojeg se Alba dugo mučila da bi uspjela smanjiti na 65:62 Thompsonovim polaganjem minutu prije kraja, ali odmah je na drugoj strani odgovorio Jamon Lucas ubačajem za 67:62 te nakon promašaja trice Fostera i realiziranim slobodnim bacanjima.

Tako je Efes uspio mirno privesti susret kraju i slaviti s na kraju uvjerljivih 71:62 iako je Alba mogla upisati i blaži poraz.

Najbolji kod Efesa bili su Jordan Farmar i Duško Savanović s po 15 poena dok je Stanko Barać dobio 11 minuta i za to vrijeme ostao bez poena uz dva promašaja za dva i tri uhvaćena skoka. Kod Albe Thompson je ubacio 15 poena i uhvatio 11 skokova dok je 11 poena dodao Foster.