Zadar u Skoplju doživio peti uzastopni poraz

Mišo Gulić • subota, 02.03.2013.

Košarkaši Zadra iz Skoplja se očekivano vraćaju praznih ruku nakon što je kudikamo više u 40 minuta igre pokazao domaći MZT. Makedonci su imali više od igre, Zadrani se istina vratili u jednom dijelu utakmice, no očito je "lov" ostavio previše traga na njih pa su na kraju upisali uvjerljiv poraz od 25 koševa razlike...

Domaća momčad pokaza se prejakom za goste koji u zadnjih nekoliko kola bilježe sve poraznije rezultate i kojima je ovo već peti poraz u nizu, zbog čega se i dalje nalaze pri samom dnu ljestvice, za razliku od MZT-a koji je jedno od ugodnijih iznenađenja u ovoj ABA sezoni. Za goste je sve obećavajuće izgledalo do 27. minute i rezultata od 62:60 za domaće, da bi do kraja Makedonci zabili 32, a gosti svega devet koševa.

Zadar je poveo 5:2 i potom naprosto nestao s terena u narednih pet minuta. MZT je skoro u jednom dahu napravio seriju od 18-2, ubrzo stigao i do 20:7 i činilo se da će već u ranoj fazi utakmice pitanje pobjednika biti riješeno, no tako brzu predaju gosti ipak nisu htjeli potpisati.

Makedonci su sve napadačke akcije u prvih 15-ak minuta završavali preko "Zadranina" Gečevskog te Stojanovskog i Čekovskog, ali čim su Zadrani zatvorili spomenuti trojac brzo je nestala i velika prednost.

Nakon što se raspoloženom Travisu priključio Ivanov, gotovo neprimjetno gosti su stigli na svega dva koša minusa (34:32), koliko je bilo u 14. minuti, igralo se potom koš za koš, a u zadnjem napadu prvog dijela Prostran je zabio za 46:46 i tako omogućio Zadru "novi" početak.

Makedonci su u nastavku u igru "uključili" i ostatak momčadi, imali konstantnu prednost u trećem periodu, a iako su se Zadrani dosta dobro držali punih sedam minuta, nova "stvaralačka" pauza omogućila je domaćima seriju od 11-0 kojom su ostvarili i ključnu prednost (73:60) pred zadnjih deset minuta.

Do kraja utakmice domaći su rutinirano održavali stečenu prednost, niti u jednom trenutku Zadrani nisu ozbiljnije zaprijetili eventualnim preokretom, dapače, nakon što su shvatili da od pobjede nema ništa nastupio je "raspad sustava", minus je rastao iz minute u minutu, sve do konačnih 94:69.

Prvo ime kod domaćih bio je Čekovski koji je zabio 29 koševa, a 25 uz osam skokova dodao je i Gečevski, dok je Stojanovski zabio 14, ali uz to je imao po četiri asistencije i osvojene lopte. Kod Zadra Ivanov je ubacio 13, a po koš manje dodali su Travis i Kaštropil.

• rokinho03.03.2013. u 21:03
    onakvih playeva kao Thorne 2 ima u zadru bar 20 , sramotno je šta se radi da klub koji je prid bankrotom dovodi neke amerkiance koji su 2 puta skuplji od naših momaka , a bolji nisu niti malo
    rokinho
  • Obrisan korisnik03.03.2013. u 09:12
    zadar je najbolji. ali nema mjesta u ABA ligi. Utakmica protiv Mađara je utakmica sezone.
  • Obrisan korisnik03.03.2013. u 07:09