Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 25.09.2013, 15:30 h, Slavonski Brod, Gradski stadion uz Savu, gledatelja: 500
Suci: Dario Bel (Osijek), Dejan Berger (Osijek), Dario Ratković (Valpovo)

Zagreb uvjerljiv u Slavonskom Brodu, pet pogodaka Pjesnika

Mihaela Bradovski • srijeda, 25.09.2013.

Nogometaši Zagreba 5:0 pobjedom u Slavonskom Brodu plasirali su se u osminu finala Kupa. Domaća Marsonia uspjela je svoju mrežu sačuvati netaknutom tek 13. minuta te se Pjesnici potpuno zasluženo s pobjedom vraćaju kući...

Stefan Milkanović
46'
16
Ivan Marić
46'
13
Josip Džambo
52'
Ante Pinjuh
55'
24
Ivan Ljubičić
66'
3
Bernardo Matić
70'
Vjekoslav Lokica

Sastav Vjekoslava Lokice stigao je u Slavonski Brod kao drugoplasirana momčadi 2. HNL te kao jaki favorit u ovom dvoboju. Pjesnici su se tako postavili od samog početka te su već u prvih 45 minuta riješili puno toga u svoju korist.

Zagreb je poveo u 13. minuti pogotkom Lovre Medića koji se u strijelce upisao i u posljednjoj pobjedi svoje momčadi, onoj protiv Solina.

Na drugi svoj zgoditak Zagrebaši su čekali ulazak u završnicu prvog poluvremena. U 37. minuti iza Ivana Pavičića poentirao je kapetan gostiju Josip Jurendić, s pet zgoditaka treći strijelac druge lige.

Vratar Pavičić u poluvremenu je svoju poziciju prepustio kolegi Milkanoviću, no niti on nije bio uspješniji protiv zagrebačkih Bijelih. Samo šest minuta nakon povratka s odmora mrežu domaćina pogodio je i Filip Krovinović, mladi veznjak Zagreba.

Priču je svojim dvama pogocima, u 64., odnosno 72. minuti završio Ante Pinjuh, napadač koji je ovoga ljeta pristigao u Kranjčevićevu, ali je u proteklim tjednima zbog ozljede bio izvan konkurencije.

Pjesnici se nakon ovog uvjerljivog slavlja okreću domaćem nedjeljnom dvoboju protiv Lučkog.