Barceloni prvi ovosezonski derbi, Perasovićeva Valencia nije bila bez šanse

Branimir Korać • nedjelja, 13.10.2013.

Odigrana su posljednja dva nedjeljna susreta prvog kola Lige Endese. Domaće pobjede upisali su Barcelona i Gipuzkoa Basket, a posebno vrijedna je ona Barcelonina ostvarena u derbiju protiv Valencije...

Barcelona nije imala lagan posao u prvom kolu Lige Endese. U svojoj dvorani je ugostila momčad Valencije koju vodi Velimir Perasović i morala je dosta raditi kako bi uzela pobjedu.

Valencia se postavila čvrsto i vodila je već u prvom poluvremenu sa 17 poena razlike, a Barcelona je do odlaska na odmor uspjela djelomično smanjiti visok zaostatak i doći na 45:34.

U drugom dijelu potpuno drugačija slika. Barcelona je igrala sve bolje i drugih 20 minuta otvorila je serijom 16:2 i preokretom. Do kraja susreta je kontrolirala rezultat, a gosti su svoje prilike propustili kod 74:71 kada su propustili realizirati čak četiri napada. U završnici im se ukazala još jedna prilika, imali su posljednji napad, ali pokušaj Doellmana sa sirenom nije bio uspješan i Barcelona slavi 76:75.

U domaćim redovima Konstantinos Papanikolaou je ubacio 14 poena (5/12), a Maciej Lampe je dodao 12 poena (5/10) uz sedam skokova. Ante Tomić je odradio 15 minuta i ubacio četiri poena (2/5) uz pet skokova, tri asistencije, dvije osvojene lopte i pet faulova dok je Mario Hezonja za dvije minute na parketu ubacio tri poena (0/1 za dva, 1/1 za tri) i izgubio jednu loptu.

U sastavu Valencije daleko najbolji bio je Doellman s 25 poena (8/15) dok je Rafa Martinez upisao 17 poena (4/7).

Mlada momčad Cajasola ubilježila je poraz na gostovanju kod Gipuzkoe Basket 76:71. U izjednačenom dvoboju presudila je posljednja dionica koja je potpuno otišla na stranu domaćina.

David Doblas je bio najbolji s 18 poena (6/10) i šest skokova, a Anthony Winchester je dodao 15 poena (6/11). Kod Cajasola Latavious Williams je bio najraspoloženiji sa 16 poena (7/10) i devet skokova, a Scott Bamforth je ubacio 14 poena (4/14).

• Obrisan korisnik14.10.2013. u 11:18
    tomić je sad bio slab ali jer par dana ranije realu ukrcao 21p za 21 min. on kad hoće i kad ima minutažu-može što želi. nažalost malo toga je pokazao na EP-u u deželi. p.s. nadam se da će hezonja ove sezone imati 10-15 min po tekmi, jer u suprotnom će imati propalu sezonu. bolje da ga posude nekom... [više na forumu]
  • karioke bučani14.10.2013. u 11:13
    hezonju izvadija nakon izgubljene lopte i faula, trenira strogocu na njemu, nezveze
    karioke bučani
  • Obrisan korisnik14.10.2013. u 11:02
    odlicna utakmica u palau,cudesni preokret barce da bi nakraju zbog gluposti umalo ostali bez pobjede...tomic opet los,glupe faule radi,hezonja bi mora igrat vise a pascual je posebna prica,rotira pa ni sam nezna ko ce mu igrat...i taj huertas sta je doveden za 2 mil.ima 2 god.je obicni prosjek,taj... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik14.10.2013. u 10:18
    Gledao sam Valenciju lani više puta... Doellman je paklen igrač (za Europu). Za NBA mu fali kila... Ovdje možemo reći bravo za Perasa !!!! Izgubili u Barceloni zadnjim šutom.
  • baja123413.10.2013. u 23:02
    Gledam svaku utakmicu Barcelone i moram priznat da me malo nervira Pascual. Jest da je Mario mlad i da vrijeme radi za njega ali ipak bi mu trebao više vjerovat jer to zaslužuje, a ne ovako nakon jedne izgubljene lopte ide van