Liga prvaka, osmina finala - uzvrati, 12.03.2014, 20:45 h
Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 2:1 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Damir Žbulj • srijeda, 12.03.2014.

Zanimljiv uzvratni dvoboj osmine finala Lige prvaka između PSG-a i Bayera očekivano nije donio veliko iznenađenje, ali je ponudio puno nogometne akcije. Pravdu je dijelio hrvatski sudac Ivan Bebek, koji je u prvom poluvremenu svirao kazneni udarac za goste da bi im u nastavku isključio igrača...

Matuidi, Cabaye i dvaput Ibrahimović osigurali su PSG-u najmirniji uzvrat u osmini finala Lige prvaka, a iako trener Blanc nije poštedio svoje igrače, jer odmor nisu dobili niti Lavezzi, ni Cavani, a ni Ibrahimović u vrhu napada, susret nije počeo najbolje za Parižane.

Prvo je vratara Sirigua testirao Emre Can, da bi u šestoj minuti poentirao Sidney Sam, snalažljivim udarcem glavom, na ubačaj Donatija.

Ipak, prividna nada u preokret gostiju nije dugo trajala, jer na odgovor PSG-a nije se trebalo dugo čekati.

Marquinhos je iskoristio nepažnju obrane Apotekara i poentirao glavom s peterca za 1:1, a samo nekoliko minuta kasnije Ibrahimović je pogodio okvir gola.

Bayer je do odmora dobio i još jednu priliku za povratak u utakmicu, Jallet je skrivio penal, no, pokušaj Simona Rolfesa odlično je pročitao Sirigu.

Iako je Cavani imao prigodu u potpunosti okrenuti ovaj susret, na predah se odlazi izjednačenog rezultata.

U nastavku stvari su za Parižane sjele na svoje mjesto već u 53. minuti, kada je lijepim udarcem, unutar kaznenog prostora, mrežu Lena zatresao Argentinac Lavezzi. Dio zasluga za pogodak pokupio je i Lucas Digne, sjajnim prodorom i asistencijom.

Hrvatski arbitar Ivan Bebek u nastavku je u prvom planu bio nakon isključenja Bayerova Emrea Cana, jer mu je drugi žuti karton dodijelio zbog simuliranja. Ukupno je podijelio sedam javnih opomena.

U završnici je intenzitet igre pao, Javier Pastore još je jedino do kraja propustio potvrditi slavlje domaćih navijača, no, završilo je i s više nego ugodnom pobjedom za novo podizanje samopouzdanja pred iduće važne dvoboje.