Liga prvaka, osmina finala - uzvrati, 18.03.2014, 20:45 h
Real Madrid
Real Madrid 3:1 Schalke 04
Schalke 04

Josip Tolić • utorak, 18.03.2014.

Nogometaši Real Madrida nisu imali previše poteškoća u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka protiv Schalkea 04. Nakon što su sve brige oko prolaska riješili još u prvom dvoboju u Gelsenkirchenu riješili u prvoj utakmici pobijedivši čak 6:1, izabranici Carla Ancelottija u uzvratu na Santiago Bernabéuu pobijedili su 3:1.

Iako je planirao sačuvati većinu standardnih prvotimaca za prvenstveni okršaj protiv Barcelone za vikend, Ancelotti je Garetha Balea morao uveseti u igru već u osmoj minuti zbog ozljede Jeséa Rodrígueza. Upravo je Velšanin bio začetnik akcije za prvi pogodak Madriđana u 22. minuti koji je u strijelce upisao Cristiana Ronalda.

Nijemci se, međutim, nisu planirali samo tako predati i vratili su rezultat na početak malo nakon pola sata igre. Strijelac je bio Tim Hoogland, no glavni krivac za pogodak bio je Sergio Ramos koji je skrenuo loptu u mrežu pokraj nemoćnog Casillasa.

U nastavku se igra umrtvila sve do završnih 15 minuta, kada je u svega tri minute pobjednik definitivno odlučen. Vodstvo su bijeli vratili preko svog najboljeg igrača Ronalda koji je u klasičnom solo-prodoru prošao nekoliko obrambenih igrača gostiju i, ušavši u kazneni prostor, pogodio bliži kut za 2:1.

Bio je to 13. Portugalčev gol u ovoj sezoni Lige prvaka. Praktički u idućem napadu iz slične polukontre mogao je do 14., no njegov je udarac zaustavila vratnica. Odbijenu loptu, međutim, spremno je dočekao Álvaro Morata i nakon nekoliko promašaja, posebice u prvom dijelu, konačno uspio dospjeti na listu strijelaca te postavio konačnih 3:1. Luka Modrić propustio je dvoboj pripremajući se za el Clásico.

• Obrisan korisnik19.03.2014. u 15:39
    Dobar je Real pod Ancelotijevim vodstvom, dobar. Svi igrači su nekako zagrijani za rad i pristup im je na vrhunskom nivou. Kao da su osjetili da bi nešto moglo biti. Uostalom u prvenstvu su preuzeli vrh, u LP prošli dalje, nemaju puno ozlijeđenih igrača, općenito atmosfera odlična.
  • Obrisan korisnik19.03.2014. u 13:25