Liga prvaka, osmina finala - uzvrati, 18.03.2014, 20:45 h
Chelsea
Chelsea 2:0(2:0) Galatasaray
Galatasaray

Josip Piršljin • utorak, 18.03.2014.

Iako je rezultat iz prve utakmice (1:1) sugerirao da bi uzvrat između Chelseaja i Galatasaraya mogao biti napet i neizvjestan, europski prvak iz 2012. je ipak bez većih poteškoća prošao u četvrtfinale. Turskom sastavu nije pomogao niti Drogba koji je igrao na Stamford Bridgeu prvi put od odlaska iz Chelseaja.

Aktualni pobjednik Europske lige osigurao je nastup u četvrtfinalu Lige prvaka. Chelsea je na svom stadionu u Londonu pobijedio Galatasaray 2:0 što mu je bilo dovoljno za prolaz s obzirom na 1:1 iz Istanbula. Drogba je dočekan vrlo toplo od domaće publike, ali ovog puta na Stamford Bridgeu nije zabio.

Dvoboj u glavnom gradu Engleske nije mogao bolje početi za domaći sastav. Već u četvrtoj minuti Chelsea je poveo nakon što je Eto'o izbjegao zaleđe i iskosa tukao prema Musleri. Urugvajski vratar je bio na toj lopti, no ona mu je nekako pobjegla i otišla u mrežu za 1:0.

Iako se možda očekivalo kako će Chelsea jurnuti i po drugi gol, uslijedilo je "zatišje" koje je trajalo sve do 33. minute. Tek tada je Mourinhova momčad ponovno zaprijetila. Terry je odlično ispratio slobodni udarac s lijeve strane i pucao prema Musleri, no lopta je otišla malo iznad vratnice.

Chelseajev stoperski par bio je najzaslužniji za udvostručenje prednosti. U 42. minuti Terry je pucao oštro glavom nakon kornera, a njegov pokušaj zaustavio je Muslera. Ipak, na odbijanac je natrčao Cahill i zakucao loptu u mrežu čime su domaći nogometaši otišli na predah s dva gola viška.

Mancini na drugoj strani nije imao previše rješenja kako se vratiti iz rezultatskog minusa, te je Chelsea bez većih poteškoća sačuvao svoju prednost i rutinski priveo utakmicu kraju. Drogba je imao dobru priliku postići počasni pogodak u završnici susreta, ali nije bio dovoljno precizan.

• Obrisan korisnik19.03.2014. u 14:27
    Sad će opet Jose "kme kme" Mourinho plakat da igraju previše utakmica i da nisu favoriti nigdi...
  • Obrisan korisnik19.03.2014. u 13:24
    Cahill je zakuca pravo, Eto je izgubio na brzini, ali i dalje je evo vidim prvi izbor Mouhrina
  • Obrisan korisnik19.03.2014. u 11:20
  • karioke bučani19.03.2014. u 10:49