Europska liga, kvalifikacije, 3. pretkolo, 07.08.2014, 18:00 h, Odesa, Stadion Čornomorec
Suci: Jesús Gil Manzano (Španjolska)
Čornomorec Odesa
0:0 Split
Split

Veliki rezultat Splita koji se iz Ukrajine vraća neporažen

Davor Mikulić • četvrtak, 07.08.2014.

Nogometaši Splita u Odesi su očuvali veliku prednost s Parka mladeži i svoj europski put nastavili neporaženi. Nakon ovog sjajnog uspjeha Crveni su stigli na mali korak od skupina Europske lige...

Serhij Nazarenko
83'
24
Dmitro Hrečiškin
89'
22
Vladislav Kabajev
89'
Ante Erceg
71'
11
Dražen Bagarić
82'
29
Ivan Ibriks
82'
Ivan Matić

Iako je trener Matić najavljivao kako će u Ukrajini njegovi igrači pokušati postići barem jedan pogodak, nakon čega bi domaćinu trebala četiri, u tome nisu uspjeli, ali nije bilo niti potrebno. Ercega se očekivalo u početnoj postavi, no dogodila se samo jedna promjena. Umjesto Darija Rugaševića na terenu se od prve minute našao Roce.

Već na samom početku moglo je biti opasno za Split kada je Černomorec na 18 metara imao indirektan udarac. Svoj udarac je okušao Aržanov, a na odbijenu loptu vratara Vukovića naletio Sivakov te pokušao još jednom, ali i drugi put je Vuković obranio i skrenuo loptu u korner.

Novu veliku priliku za vodstvo domaćin je imao u 11. minuti susreta. Teikeua je lopta nakon udarca iz kuta iznenadila na drugoj vratnici gdje je bio nečuvan, no na sreću Andrije Vukovića lopta je pogodila samo gredu.

Prvu priliku Split je imao pet minuta poslije. Mate Bilić je dao povratnu loptu za Bellea koji je s dvadesetak metara pucao iznad okvira vrata. Isti dvojac bio je u akaciji i u 20. minuti. Bilić je uposlio Kamerunca koji je pokušao s lijeve strane pogoditi bliži kut vratara Bezotosnija, no iz svega je Split dobio samo udarac iz kuta.

Posljednju pravu priliku u prvom dijelu imao je domaćin tri minute prije odlaska na predah. Slinkin se našao sam pred Vukovićem koji je imao pune ruke posla, pucao, ali sjajnom intervencijom Galović je otklonio opasnost.

Drugo poluvrijeme također je donijelo niz prilika na obje strane, međutim, pravih šansi za postizanje pogodaka gotovo da i nije bilo do samog kraja.

U 90. minuti Andrija Vuković je imao novu sjajnu obranu nakon što je Sivakov iz blizine pokušao glavom. Četiri minute poslije samo nekoliko centimetara dijelilo je Split od pobjede. Udarac je lijevom nogom okušao mladi Marko Rog, ali rezultat se nije mijenjao.

• Zdren08.08.2014. u 00:09
    Golman je bome zaradio svoju plaću, a i bonus.
    Zdren
  • Obrisan korisnik07.08.2014. u 23:58
    Cestitke radnicima...jer su sav uspjeh do sada ostvarili upornim radom i angazmanom...mislim da su svi dali sve moguce od sebe, i zaista su zasluzili ovaj uspijeh. Kao i dosad Vukovic je zvijer na golu :)
  • Obrisan korisnik07.08.2014. u 22:14
    Galovic je cudo od igraca,igra ko da ima 10 godina premiershipa iza sebe,nadam se da je izbornik cuo za njega mada sumnjam
  • Obrisan korisnik07.08.2014. u 21:52
    svaka čast splitovim igračima. neke navodne veličine bi se mogle od njih učiti kako se igra na rezultat i drži koncentracija!
  • kroftek07.08.2014. u 21:29
    kapa do poda splitu!!! upravo je 21:28, i maloprije je stigla potvrda da ćemo imati 4 (!!!) kluba u sutrašnjem ždrijebu...nemam riječi stvarno, hvala vam svima i sretno u ždrijebu!!!