Niko Rukavina • petak, 14.11.2014.

Najveće iznenađenje u skupini F kvalifikacija za Europsko prvenstvo priredili su Farski otoci koji su u Ateni svladali Grčku s 1:0. Rumunjska je na domaćem terenu slavila nad Sjevernom Irskom, od koje je preuzela vodeću poziciju, a Mađarska je bila uspješnije od Finske.

Grčka - Farski Otoci 0:1

Veliko iznenađenje priredila je momčad Farskih Otoka koja je slavila u Pireju protiv Grčke, bivšeg europskog prvaka. Iako su statistički Grci bili bolja ekipa, ekipa s Farskih Otoka je cijelu utakmicu vrlo dobro parirala puno renomiranijem protivniku i na kraju je došla do povijesne pobjede.

U prvom dijelu Grci su držali posjed lopte, no nisu stvarali izgledne prigode. Farski Otoci igrali su vrlo dobro te su ponajviše prijetili iz kontri. Na odmor se otišlo s rezultatom 0:0.

U drugom dijelu nije bilo posebnih uzbuđenja, sve do 61. kada Edmundsson zabija jedini pogodak na utakmici, koji je, na kraju se pokazao, bio dovoljan za povijesnu pobjedu momčadi s Farskih Otoka. Grci su potom stisnuli goste na svoju polovicu no nisu imali snage za izjednačenje i izbjegavanje sramote.

Rumunjska - Sjeverna Irska 2:0

Prije ove utakmice Sjeverni Irci su bili maksimalni, a Rumunji su im "puhali za vrat" s dva boda manje. Današnjom pobjedom, Rumunjska je preskočila Sjevernu Irsku i trenutno se nalazi na čelu tablice.

U prvom dijelu, koje je bilo vrlo izjednačeno, nije bilo pogotka. Rumunji su bili bolja momčad na terenu, no bolju igru nisu uspjeli realizirati u pogodak. Sjeverni Irci su svoje nade polagali u kontranapade.

Ipak, Rumunjska je tvrdi gostujući bedem probila u 74. preko Pappa, a isti igrač je dvije minute kasnije postigao pogodak za 2:0. U drugom dijelu Sjeverni Irci su imali samo jedan udarac na gol Tatarusanua dok su Rumunji bili puno konkretniji.

Mađarska - Finska 1:0

Kao i u prva dva dvoboja skupine F, prvo poluvrijeme ove utakmice prošlo je bez pogodaka. Prvo poluvrijeme je bilo vrlo nesadržajno sa samo jednim udarcem u okvir gola i to u onaj Hradeckyja, golmana Finske.

Ipak, u drugom dijelu obje ekipe su preuzele više rizika i bile su vrlo opasne po suparnički gol. Neizvjesnu utakmicu prelomio je Zoltan Gera šest minuta prije kraja dvoboja.

Mađari su se ovom pobjedom popeli na treće mjesto. Imaju tri boda manje od vodećih Rumunja i dva od drugoplasirane Sjeverne Irske. Finska je četvrta s četiri boda.

• Obrisan korisnik15.11.2014. u 07:31
    E, neka su Grci izgubili na svoj način....Farani su im servirali buner pa kontre. A Grci ne znaju napadati, a i nemaju baš kvalitetu za takve stvari. Inače, Grci su mi simpa narod, alu grčki nogomet je svakako nešto od najružnijih stvari u europskom nogometu...
  • Obrisan korisnik15.11.2014. u 07:26
    Kakva grčka,samo veterane imaju,pitanje kad će sad ić ponovo na neko natjecanje
  • Obrisan korisnik15.11.2014. u 04:00
    da, svaka im čast na najodvratnijem naslovu prvaka europe u povijesti, na najodvratnijem nogometu općenito. mrzim njihovu sreću, mrzim sve što je ima grčku i nogomet u istom kontekstu. dabogda sve izgubili i nek padnu u zadnju jakosnu skupinu da više nikad nikud ne idu!
  • Obrisan korisnik15.11.2014. u 03:15
    Svaka čast Grcima na onom Euru u Portugalu i na svim prolascima skupina na velikim natjecanjima, al brate mili dopizdili su i bogu i vragu. Zaželio bih vam boljeg izbornika, al vas ne želim više gledat pa ono....
  • Obrisan korisnik15.11.2014. u 01:11
    Ma da,pa Ranieri je najveća trenerska prevara.On bi loše vodio bilo što.