Branimir Korać • petak, 14.11.2014.

U skupini I Portugal i Danska odvajaju se na vrhu. Portugalci su na svom travnjaku stigli do pobjede protiv Armenije dok je Danska odnijela velika tri boda iz Beograda u susretu igranom pred praznim tribinama...

Srbija - Danska 1:3

Kako je Srbija otvorila kvalifikacije, čini se da će još jedno veliko natjecanje odgledati od kuće. Nakon tri odigrane utakmice ima samo bod zarađen na gostovanju u Armeniji i to golom u posljednjim trenucima susreta.

Uoči domaćeg dvoboja protiv Danske, uporno se naglašavalo kako je ovo možda i ključna utakmica za prolaz i da Srbija treba pobjedu. Međutim odigrala je loše i upisala domaći poraz 3:1 koji je stavlja u tešku poziciju.

Počelo je dobro za domaćina koji je poveo već u četvrtoj minuti nakon odličnog dodavanja Filipa Đuričića prema Zoranu Tošiću koji je ostao sam u sredini 16 metara i nije imao težak posao.

Ubrzo je Tošić mogao i povećati vodstvo, ali iz blizine nije bio precizan i s tim ranim vodstvom Srbije otišlo se na odmor.

U drugom dijelu nagovještaj preokreta stigao je kada je Eriksen pogodio vratnicu, a od 60. minute kreće noćna mora za domaćina.

Nakon točno sat vremena igre Eriksen je dobro pucao s 18 metara, vratar Stojković kratko je odbio loptu, ali samo do Bendtnera koji bez problema zabija zicer.

Dvije minute kasnije šokirana Srbija radi veliku pogrešku, nakon ubačaja Boilesena iz prekida Kjaer ostaje potpuno sam u 16 metara i glavom lakoćom šalje loptu u mrežu.

Odmah nakon toga na drugoj strani uzvraća Lazović i pogađa gredu, isto čini već u sljedećem napadu i Vibe, a u 85. minuti slijedi konačni mat, nakon dobre kontre Eriksen pronalazi Bendtnera koji postiže svoj drugi gol.

Portugal - Armenija 1:0

Dugo su se Portugalci mučili s Armenijom i ponovno ih je spašavao Cristiano Ronaldo. Svojim 25. ovosezonskim golom donio je Portugalu minimalnu pobjedu 1:0.

Unatoč pobjedi, Portugalci nemaju previše razloga za zadovoljstvo, slavili su puno teže od očekivanja i još jednom nisu pokazali sve što mogu.

Gosti su se očekivana duboko branili i pokušavali samo iz kontranapada koji nisu bili posebno česti i opasni.

Portugal je promašio niz prilika, a onda je stigao do vodstva iz pogreške armenske obrane. Nakon što gostujuća obrana nije uspjela očistiti loptu iz 16 metara, ona je u petercu došla do Ronalda koji ju je uspio nekako poslati preko gol linije.

Do kraja susreta domaćin je mogao povećati prednost, ali Antonio Eder nije imao sreće u dobroj situaciji.