Niko Rukavina • utorak, 14.10.2014.

Utakmica visokog rizika između Srbije i Albanije na stadionu JNA u Beogradu prekinuta je kod rezultata 0:0 zbog tučnjave između igrača dviju reprezentacija nakon što su albanski navijači na teren pustili bespilotnu letjelicu na daljinsko upravljanje koja je nosila albansku zastavu. U drugoj utakmici skupine I, Portugal je pobijedio Dansku pogotkom Ronalda u 95. minuti.

Srbija - Albanija - prekid

Kvalifikacijska utakmica između reprezentacija Srbije i Albanije proglašena je susretom visokog rizika. Iako je navijačima Albanije bio zabranjen ulazak na stadion, nekolicina njih je uspjela ući te su u 42. minuti na teren pustili bespilotnu letjelicu s albanskom zastavom koja je nekoliko minuta letjela iznad terena.

Nakon što su srpski igrači skinuli zastavu, došlo je do naguravanja igrača, a sudac Atkinson je prekinuo utakmicu. U teren je uletjela i nekolicina navijača Srbije koji su napali albanske nogometaše dok su trčali u tunel.

Što se same utakmice tiče, ona nije bila posebno atraktivna. Srbija je bila dominantnija na terenu, a najveću prigodu propustila je u 7. minuti kada je Tadić loše zahvatio Đuričićev centaršut i poslao loptu pored gola. Albanci su imali dobru prigodu u 35. kada je Mavrajev udarac obranio Stojković.

Srbija će kao organizator utakmice sigurno biti kažnjena, a treba vidjeti hoće li kaznu zaraditi i nogometni savez Albanije. Neredi su zabilježeni i na ulicama Beograda prije same utakmice, a na stadionu je bilo angažirano oko 3,5 tisuće policajaca. Iako se na početku najavilo kako će se utakmica nastaviti, na kraju je odlučeno kako nastavka neće biti.

Danska - Portugal 0:1

U drugoj utakmici večeri u skupini I, Danska Portugal je svladao Dansku u Kopenhagenu pogotkom Ronalda u petoj minuti sudačke nadoknade. U prvom poluvremenu, velike prigode za Portugal propustili su Ronaldo i Nani, dok je kod Danaca opasno zaprijetio Krohn-Dehli.

U drugom dijelu se igralo vrlo nezanimljiv nogomet, uz poneki pokušaj s obje strane, sve do 95. minute kada Ronaldo zabija lijepi gol glavom na asistenciju Quaresme.

Nakon početnog poraza na domaćem terenu od Albanije, Portugal se ovom pobjedom uspeo na treće mjesto ljestvice s bodom manje od vodeće Albanije i Danske koja ima utakmicu više u odnosu na konkurente.