Kvalifikacije, skupina I, 11.10.2014, 20:45 h
Albanija
Albanija 1:1(1:0) Danska
Danska

Josip Piršljin • subota, 11.10.2014.

Reprezentacija Albanije bila je na najboljem putu da ostvari i drugu pobjedu u svojoj kvalifikacijskoj skupini za Euro. Dugo je vodila protiv Danske, ali gosti su ipak u završnici osvojili bod.

Nakon što je iznenađujuće u prvom kolu skupine I pobijedila Portugal na gostovanju, Albanija je bila blizu osvajanja tri boda i protiv Danske, ali na kraju je ipak uzela bod. Danci su pritisnuli u posljednjih 20 minuta susreta i došli su do povoljnog rezultata.

Talijanski stručnjak na klupi Albanije, Giovanni De Biasi, u špicu je postavio Balaja, dok su na bokovima bili Lenjani i Lila. Napadač RNK Splita Sokol Cikalleshi počeo je s klupe za pričuve, no odigrao je zadnjih 20 minuta umjesto Balaja.

Danska je, pak, nastupila u sličnoj 4-5-1 formaciji s time da je Bendtner bio u vrhu napada, a pored njega su vratima Berishe prijetili Krohn-Dehli i Yurary. Na stadionu u gradu Elbasanu u prvom poluvremenu nije bilo previše prilika, no domaći su uspjeli postići pogodak.

Igrala se 38. minuta kada je povukao Lenjani, bio je okružen danskom obranom i odlučio se na udarac, te je uz dosta sreće pogodio mrežu Kaspera Schmeichela. Albanci su na odmor otišli s prednošću i dugo u drugom poluvremenu su držali vodstvo, no Danci su ipak izjednačili.

Pritisak gostujuće momčadi isplatio se u 81. minuti kada je Bendtner napravio pomutnju u domaćoj obrani, no lopta je na kraju došla do Vibea koji postavlja konačnih 1:1.