Branimir Korać • subota, 06.12.2014.

Odigrani su i posljednji susreti osmog kola Eurolige i polako se kompletira društvo koje će nastupiti u Top 16. Tamo im se pridružila Crvena zvezda pobjedom u Valenciji. Barcelona je lakoćom slavila u Poljskoj uz kvalitetan nastup Hezonje i Tomića...

Hezonja se "ispucao" na Turowu

Barcelona je još ranije osigurala mjesto u Top 16 Eurolige i mogla je opušteno igrati u Poljskoj. Turow ionako nije predstavljao veliku opasnost za ovako raspoloženu Barcelonu koja je u drugom poluvremenu igrala učinkovito i atraktivno, posebno se to odnosi na Marija Hezonju i Tomaša Satoranskog koji su odličnim zakucavanjima zaslužili pljesak publike.

Turow je izdržao tek desetak minuta, nakon prve četvrtine zaostajao je malih 20:16, no u drugoj dionici gosti su se raspucali, Boštjan Nachbar vanjskim šutom stvarao je dosta štete Poljacima i Barcelona je na poluvremenu vodila 43:27.

Nakon toga igra domaćina se potpuno raspala, uslijedila je ekshibicija gostiju koji su treću četvrtinu dobili s čak 36:16, imali su tijekom drugog poluvremena i 42 poena viška, a na kraju su slavili sa 104:65.

Najefikasniji bio je Boštjan Nachbar sa 17 poena i tricom 5/5 dok je Mario Hezonja za 18 minuta ubacio 15 poena (4/5 za dva, 2/5 za tri) uz tri skoka. Ante Tomić priključio im se s 12 poena (4/6 za dva) i pet skokova za 16 minuta.

U sastavu Turowa Tony Taylor ubacio je 17 poena (6/10), a Michal Chylinski 12 poena (4/7).

Povijesni uspjeh Crvene zvezde

Crvena zvezda svladala je u Valenciji Perasovićevu momčad sa 77:68 i osigurala mjesto u Top 16 Eurolige. Beograđani su zasluženo u tom društvu, ove sezone na okupu imaju odličnu momčad predvođenu jednim od najboljih razigravača u Europi i to se osjeti na rezultatima.

Perasović s druge strane ima slabiju momčad u odnosu na prošlu sezonu, ima i veliki hendikep zbog ozljede Sama van Rossoma što se također osjeti na rezultatu.

U ovom susretu presudio je skok gdje Valencia nije imala pravi odgovor i uhvatila je čak 21 skok manje nego gosti.

U završnici se ukazala prilika Valenciji kada je uspjela smanjiti na 67:64, međutim onda je Zvezda napravila seriju 10:4 i upisala na kraju potpuno zasluženu pobjedu.

Još jednu sjajnu utakmicu odigrao je Boban Marjanović koji je ubacio 18 poena (8/12) i uhvatio 11 skokova, a Marcus Williams dodao je 17 poena (6/11, trica 5/9). Na drugoj strani Bojan Dubljević bio je opasniji u vanjskom šutu nego u reketu i upisao je 22 poena (3/10 za dva, 4/6 za tri) dok je Pau Ribas dodao 15 poena (6/10) i šest asistencija. Lošu večer imao je Krešimir Lončar koji je ubacio dva poena (1/5 za dva, 0/2 za tri) uz tri skoka za 12 minuta.

Vrlo važna pobjeda za Laboral Kutxu

Do velike gostujuće pobjede stigla je Laboral Kutxa koja je slavila u Istanbulu 89:82. Ova pobjeda puno će značiti momčadi iz Vitorije u borbi za Top 16.

Galatasaray se nikako nije mogao odvojiti i Laboral Kutxa je bila ta koja je na poluvremenu imala minimalnu prednost 39:38. Vodstvo je uspješno održavala tijekom većeg dijela drugog poluvremena, međutim Carlos Arroyo i Zoran Erceg vratili su domaćina u igru i tri minute prije kraja Galatasaray je poveo 80:79.

No onda je iskočio do tada neprimjetni Doron Perkins koji u dotadašnjem dijelu susreta nije imao niti poen. Zato je zabio posljednjih devet poena svoje momčadi i odveo Laboral Kutxu do pobjede.

Prvo ime susreta bio je Fernando San Emeterio s 25 poena (10/16), Thomas Heurtel upisao je 12 poena (4/8) i devet asistencija, a Kim Tillie 11 poena (5/10) i deset skokova. Kod domaćina Arroyo je upisao 22 poena (9/17), a Erceg 17 (5/14).

Olympiakos rutinski odradio posao

Pobjedom 89:79, Olympiakos je rutinski dovršio posao protiv Neptunasa. Momčad iz Pireja očekivano je slavila i tako zadržala lijepu prednost na vrhu ljestvice.

Unatoč porazu, Neptunas i dalje ima šanse za prolazak u Top 16, nalazi se na omjeru 3-5 i za njega još nije sve izgubljeno.

U ovom susretu presudio je pad gostiju u završnici prve i početkom druge četvrtine kada je Olympiakos dosegnuo dvoznamenkastu prednost i Neptunas više nije nijednom opasnije zaprijetio.

Kvalitetnu večer imao je Brent Petway s 20 poena (6/11) dok je Bryant Dunston dodao 15 poena (6/8). Oliver Lafayette za 22 minute upisao je 12 poena (0/3 za dva, 3/4 za tri) uz tri skoka. Kod Litavaca Donatas Zavackas ubacio je 15 poena (3/6).

• Obrisan korisnik06.12.2014. u 22:00
    Kad je Valensija smanjla na -3 par minuta pre kraja, mislio sam da cemo izgubiti jos jednu tesnu utakmicu u kojoj smo bili bolji - isto kao protiv Galatasaraja i Neptunasa. Jedini tim koji nas je nadigrao ove sezone je bio Olimpijakos, mada su nas i oni dobili u samoj zavrsnici. Marjanovic je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.12.2014. u 12:14
    Kakva ce ludnica biti u Areni u Beogradu u top16. Bice pakleno. Nisu se spanski klubovi naigrali protiv Zvezde imaju 0:7 zadnje dve sezone. Sad se i Nedovic nudi, kaze kako nije nasao ulogu u Valensiji i kako bi voleo da zaigra za Zvezdu. Bobi i Vilijams su odigrali dobro ali Kalinic je odigrao... [više na forumu]