Branimir Korać • utorak, 14.04.2015.

Odigrana su prva dva susreta četvrtfinala Eurolige, a pobjede su upisali domaćini. CSKA je apsolutno nadigrao momčad Panathinaikosa dok je Fenerbahče u drugom dijelu preokrenuo meč protiv Maccabija...

CSKA Moskva - Panathinaikos 93:66 (1-0)

Moskovski CSKA otvorio je četvrtfinalnu seriju fantastičnim nastupom i vrlo visokom pobjedom protiv Panathinaikosa 93:66. Atenjani su bili u potpuno podređenoj poziciji i na kraju su očekivano poraženi.

CSKA je potvrdio status jednog od glavnih favorita za naslov prvaka Europe, odigrao je na vrlo visokoj razini i riješio pitanje pobjednika vrlo brzo. Već na poluvremenu imao je visoku prednost 56:27, gostima je prijetila potpuna katastrofa, a sve to zahvaljujući fantastičnoj drugoj četvrtini koju je CSKA dobio s čak 26:7.

"Čestitam domaćinu, odigrao je vrlo dobru utakmicu dok smo mi bili loši. U drugoj četvrtini bili smo daleko od euroligaške razine i ne mogu razumjeti svoje igrače. U drugom poluvremenu pokušali smo nešto napraviti, međutim bilo je prekasno. Nismo izgledali kao da smo spremni za ovakvog protivnika, CSKA je igrao s neviđenom lakoćom i iako je CSKA fantastična momčad s brojnim velikim igračima, vjerujem da imamo šanse za prolaz", rekao je Duško Ivanović.

U pobjedničkom sastavu Miloš Teodosić ubacio je 18 poena (7/8) uz osam asistencija, a po 13 su dodali Demetris Nichols (5/5) i Manučar Markoišvili (4/7). Kod gostiju Nikos Pappas upisao je 16 poena (5/9) dok je James Gist dodao 14 (6/11).

Fenerbahče Ülker - Maccabi 80:72

Bez obzira na fantastičnu formu Fenerbahčea u Euroligi, Maccabi je nepredvidljiva momčad protiv koje nitko nije izraziti favorit. U Istanbulu su se Izraelci dugo dobro držali i bili u igri za pobjedu, ali u završnici su pali i Fenerbahče je slavio.

Četiri minute prije kraja treće četvrtine Maccabi je imao prednost 56:46 da bi domaćin kreirao seriju 11:0 u kojoj je glavnu ulogu igrao Luka Žorić sa šest poena te stigao do preokreta. Kako je susret išao svome kraju, domaćin je potpuno preuzimao kontrolu nad rezultatom i na kraju je stigao do vodstva u seriji.

"Teška utakmica kakvu smo i očekivali u doigravanju. Nijedna sekunda nije bila lagana, moraš igrati žestoko svih 40 minuta. U početku to nismo radili, ali kasnije smo se podigli i stigli do pobjede. Uvijek dajem sve od sebe, a večeras su mi u odličnom učinku značajno pomogli suigrači", kaže Jan Vesely.

Upravo Čeh predvodio je domaćina s 23 poena (11/14) i sedam skokova, Nemanja Bjelica dodao je 13 poena (5/14) i 12 skokova, a Luka Žorić deset poena (3/5) i četiri skoka za deset minuta. Kod gostiju Jeremy Pargo ubacio je 25 poena (9/17) uz osam asistencija dok je Alex Tyus ubilježio 11 poena (5/8) i 11 skokova.