Branimir Korać • subota, 18.04.2015.

Prva momčad koja je došla do breaka u četvrtfinalnoj seriji je Olympiakos koji je nadigrao Barcelonu. Gostujuću pobjedu umalo je upisao Efes koji je pao u završnici u Madridu...

Real Madrid preokretom u završne dvije minute do 2-0

U sjajnoj drugoj utakmici četvrtfinalne serije Real Madrid upisao je pobjedu protiv Anadolu Efesa 90:85 iako je bio u priličnim problemima i hodao na rubu poraza. Imali su gosti tijekom susreta i visokih 17 poena prednosti, igrali svoju najbolju utakmicu sezone, ali Madrid je još jednom potvrdio fantastičan napadački potencijal.

Još u trećoj četvrtini činilo se da domaćin neće do pobjede i prednosti 2-0 uoči odlaska u Istanbul. Ivkovićeva momčad predvođena Krstićem i Heurtelom stvarala je ogromne probleme Madriđanima, ali domaćin se ipak počeo oporavljati.

Nešto više od dvije minute prije kraja susreta Anadolu Efes je vodio s 82:75 da bi nakon toga domaćin napravio seriju 11:0, preokrenuo utakmicu te uspio na željeni način privesti utakmicu kraju.

"Odigrali smo jednu od naših najboljih utakmica ove sezone, ali nije bilo dovoljno unatoč fantastičnoj utakmici Heurtela. Naš cilj je poravnati na 2-2 u seriji i vratiti se u Madrid", poručio je Ivković.

Sergio Llull u domaćem sastavu ubacio je 18 poena (6/13) uz 12 asistencija dok je Rudy Fernandez dodao 15 poena (3/7) i sedam asistencija. Kod poraženih Nenad Krstić ubacio je 23 poena (7/10) uz šest skokova, Thomas Heurtel dodao je 16 poena (4/9), 15 asistencija i šest skokova, a Dario Šarić za 29 minuta 11 poena (2/4 za dva, 1/5 za tri) i devet skokova od čega sedam u napadu.

Neraspoložena Barcelona bez odgovora na obranu Grka

Možda nije atraktivan, ali je vrlo učinkovit. Kombinacija odlične obrane Olympiakosa i lošeg dana Barcelone dovela je do logičnog ishoda - pobjede Grka u Španjolskoj i velike prilike za prolaz.

Od početka je bilo očito da to nije Barcelonin dan. Izbor šuteva nije bio dobar, ali i kada su dolazili u čiste pozicije, domaći igrači jednostavno nisu mogli ništa pogoditi. sredinom druge četvrtine Barcelona je zaostajala 29:15, a poluvrijeme je završila sa samo ubačenih 25 poena.

Situacija se nije promijenila u drugom poluvremenu, Olympiakos je bez većih problema održavao prednost, a kada se odvojio na 68:50, bilo je jasno da će poravnati na 1-1 u seriji.

"Puno toga smo popravili u odnosu na prvu utakmicu, ali osvojili smo samo jednu bitku, pred nama je dugačak put. Nikako ne smijemo zaboraviti da je Barcelona odlična momčad, posebno u gostima, stoga ovu utakmicu moramo što prije zaboraviti i okrenuti se budućnosti. Ovdje je mene išlo, drugi put će nekog drugog, ali utakmicu smo dobili zahvaljujući obrani, a ne napadu", smatra Georgios Printezis.

Iza njega je fantastična utakmica, ubacio je 23 poena (10/13) uz devet skokova, a Vasilis Spanoulis dodao je 16 poena (6/11) i pet asistencija. Kod poraženih Juan Carlos Navarro upisao je 16 poena (5/8), a Ante Tomić je za 30 minuta dodao 14 poena (7/14) i 14 skokova. Mario Hezonja za 15 minuta upisao je tri poena (1/4 za tricu).