Liga prvaka, polufinale - uzvrati, 12.05.2015, 20:45 h
Bayern
Bayern 3:2 Barcelona
Barcelona

Ivana Spahija • utorak, 12.05.2015.

Odličnu predstavu na Allianz Areni prikazali su Bayern i Barcelona u uzvratnom dvoboju polufinala Lige prvaka. Navijači u Münchenu vidjeli su čak pet pogodaka i slavlje Bayerna, ali u finale putuje Barcelona zahvaljujući dvama pogocima u režiji Neymara i Suareza...

Nadali su se čudu, donekle su ga i dočekali iako ne u punom smislu. Navijači Bayerna na prepunoj Allianz Areni prisustvovali su pobjedi Bayerna nad Barcelonom, Bavarci su rezultatom 3:2 svladali katalonsku momčad, ali to im nije bilo dovoljno za plasman u finale. Barcelona se se ukupnim rezultatom 5:3 plasirala u finale elitnog europskog natjecanja.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je odličnih prvih 70 minuta u dresu Barcelone, a u 64. minuti zaradio je žuti karton zbog prekršaja nad Lewandowskim. Ukoliko Real Madrid uspije slaviti nad Juventusom (1:2) u svojoj uzvratnoj utakmici, mogao bi se dogoditi hrvatski dvoboj u finalu Lige prvaka.

Barcelona je vratima domaćina prvi put zaprijetila već u četvrtoj minuti, Rakitić je dobro probio po desnoj strani, ali je Neuer zaustavio njegov pokušaj. Tri minute kasnije Bayern je došao do pogotka, Alonso je izveo udarac iz kuta, a Benatia glavom pospremio loptu u mrežu za vodstvo Bayerna od 1:0.

Radost Bavaraca potrajala je samo sedam minuta, Suarez je nakon dodavanja Messija dobro uposlio Neymara, koji je s lakoćom pogodio praznu mrežu Bayerna i poravnao rezultat na 1:1. Domaćini su do novog vodstva mogli doći u 18. minuti, ali je opasan pokušaj Müllera uspio zaustaviti Ter Stegen.

Novu priliku za vodstvo Bayern je propusti u 26. minuti, Ter Stegen ponovno je bio na visini zadatka kod dobrog udarca Lewandowskog. Četiri minute kasnije ponovno su zaprijetili domaćini, Alcantara je pobjegao braničima Barcelone i dodao za Müllera, koji je potom loše gađao pokraj gola.

Unatoč pokušajima domaćina, gosti iz Barcelone došli su do vodstva u 31. minuti susreta, a akteri kod novog pogotka ponovno su bili Suarez i Neymar. Suarez je odlično dodao za Brazilca, koji je loptu poslao pokraj nemoćnog Neuera za preokret i vodstvo Barcelone od 2:1.

Bayern se nakon drugog primljenog pogotka prilično brzo sabrao, a do izjednačenja je mogao doći u 28. minuti susreta kada je Ter Stegen odlično reagirao na udarac Schweinsteigera. Dvije minute kasnije Lewandowski je iz blizine pokušao svladati gostujućeg vratara koji je loptu zaustavio na samoj gol-crti.

Drugo poluvrijeme započelo je u nešto mirnijem ritmu u odnosu na prvih 45 minuta, tek je pokušaj Bernata iz 57. minute podigao navijače na noge, ali je završio daleko pokraj gola. Ipak, upornost se domaćinima isplatila dvije minute kasnije, Lewandowski je odlično prošao Mascherana i matirao Tera Stegena poravnavši rezultat na 2:2.

U 69. minuti ponovno je zaprijetio Bayern, pokušaj Rafinhe raščistio je Rakitić, a minutu kasnije Mascherano je neutralizirao opasnu loptu Lewandowskog prema Mulleru. Upornost se Bavarcima isplatila u 74. minuti susreta, Müller je nakon dodavanja Schweinsteigera pronašao put do mreže Tera Stegena za novo vodstvo Bayerna od 3:2.

Do kraja susreta nije bilo većih prilika za promjenu rezultata iako su domaćini vršili pritisak na obranu Barcelone, ali semafor se zaustavio na konačnih 3:2 za pirovu pobjedu Bayerna i put Barcelone u finale Lige prvaka.

Liga prvaka

polufinale - uzvrati

Bayern3:2Barcelona
Real Madrid1:1Juventus

• Obrisan korisnik13.05.2015. u 13:27
    Tekma kakvu sam i ocekivao! Bayern se trudio, pokušavao, napadao, zabio tri gola, ali ipak Messi (nisam navijac Barce ni Real Madrida) je s dva "carobna dodira" dva puta izbacio cijelu obranu Bayerna kao da se radi o nekim amaterima, a ne o vrhunskim profesinalcima! Kasnije se vidjelo da se... [više na forumu]
  • Zdren13.05.2015. u 11:34
    Loše obrambene reakcije Bayerna, to je sigurno. Pogotovo drugi gol. Suarez ostao daleko od dvojice na širokom prostoru.
    Zdren
  • Obrisan korisnik13.05.2015. u 10:10
    Pa u ovom slučaju samo je prvi Barcelonin gol, koji je probio led bio, bio iz greške isforsirane od strane Barcelone (kad su Bernatu oteli loptu), ostala 4 Barcina gola su ničim izazvani pokloni Bayernove obrane. Bayern je i od Porta izgubio prvu utakmicu isključivo greškama svoje obrane i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik13.05.2015. u 01:30
    Iskreno ni meni se ne sviđa opuštanje Barce nakon drugog gola.Oni su jednostavno znali da mogu Bayernu zabiti koliko žele i nakon ta 2 im više nije imalo smisla stiskat.Nimalo nisu stisili i tako su poklonili Bayernu pobjedu.Realno trebali su barem pobjediti.Jedino Messiju opravdavam šetanje jer je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik13.05.2015. u 01:28
    A nego kako nego golovi padaju iz grešaka na koje te u 90 posto slučajeva natjera suparnička momčad.