Liga prvaka, osmina finala - uzvrati, 08.03.2016, 20:45 h
Wolfsburg
Wolfsburg 1:0 Gent
Gent

Niko Rukavina • utorak, 08.03.2016.

Nogometaši Wolfsburga privi puta u povijesti plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka. Nakon 3:2 pobjede u Gentu, Nijemci su s minimalnih 1:0 zasluženo slavili i u uzvratnu na Volkswagen Areni.

Nogometaši Wolfsburga pogotkom Andrea Schürrlea u 75. minuti pobijedili su Gent na domaćem terenu te su s ukupnih 4:2 izborili svoj prvi nastup u četvrtfinalu. Nakon prilično nesadržajnog prvog dijela, Wolfsburg je u nastavku nadigrao Belgijce i zasluženo slavio.

Nakon dobrog uvoda u utakmicu, u kojem su obje ekipe imale po nekoliko pokušaja, posljednjih 20 minuta je bilo za zaborava te se na odmor otišlo s rezultatom 0:0. Gent je morao pobijediti s dva razlike kako bi prošao dalje, no u nastavku je Wolfsburg nadigrao goste iz Belgije.

Nakon tri dobre prigode, od kojih su dvije završile u bloku gostiju, Wolfsburg je došao do vodstva u 75. minuti utakmice. Odlični Julian Draxler probio je desnu stranu i uposlio Schürrlea kojemu nije bilo teško pogoditi za vodstvo svoje momčadi.

Jedan od rijetkih pokušaja za Gent u nastavku utakmice imao je Brecht Dejaegere u 90. minuti te je do kraja utakmice Wolfsburg sigurno sačuvao stečenu prednost, a protivnika u četvrtfinalu saznat će 18. ožujka u Nyonu.

• narada10809.03.2016. u 20:58
    a u ligi su samo na sedmom mjestu... Bili su na početku sezone konkurenti Bayernu po izvještajima medija. Ali su uvijek ubacili u višu brzinu u EL.
    narada108
  • Obrisan korisnik09.03.2016. u 18:48
    BRAVO BORBENI VUKOVI
  • Obrisan korisnik09.03.2016. u 13:48
    opet lip prodor Draxlera, nadam se da će Wolsburg biti konkurentan i u idućim utakmicama