Reprezentacija - prijateljske utakmice, 28.03.2018, 04:00 h, Arlington, AT&T Stadium, gledatelja: 79.128

Branimir Korać • srijeda, 28.03.2018.

Hrvatska nogometna reprezentacija upisala je pobjedu u drugom susretu na američkoj turneji. Nakon poraza od Perua, igrala je protiv Meksika i slavila pogotkom Ivana Rakitića iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca. Razlog za zabrinutost predstavljaju rani izlasci iz igre Šime Vrsaljka i Milana Badelja...

Diego Reyes
16'
3
Carlos Salcedo
46'
7
Miguel Layun
46'
23
Jesus Molina
46'
9
Raul Jimenez
61'
22
Edson Alvarez
68'

Zlatko Dalić

Meksikanci su bili ogorčeni zbog odluke Zlatka Dalića da dopusti raniji odlazak šestorici igrača iz prvih 11, no na kraju je Hrvatska i bez njih stigla do pobjede. U šestom međusobnom dvoboju ove dvije reprezentacije, tradicija je nastavljena, Hrvatska u prijateljskim susretima ne može izgubiti od Meksika i upisala je četvrtu pobjedu. I dok Hrvatska pobjeđuje u prijateljskim susretima, Meksikanci su bolji u službenim pa su tako slavili oba puta na velikim natjecanjima.

Ne tako davno hrvatska B reprezentacija svladala je Meksikance s 2:1 u Los Angelesu, a sada je Hrvatska u jačem sastavu i Arlingtonu bila bolja s 1:0. U konačnici zaslužena pobjeda Dalićevih izabranika koji su kontrolirali dvoboj, imali bolje prilike i šteta je što nisu i uvjerljivije slavili. Meksikanci su imali više loptu u nogama, ali Hrvatska je pokazala onu svoju organiziraniju stranu i nije im dopuštala velike prilike.

Prvu veću priliku na susretu imala je Hrvatska. U 12. minuti dobro otvaranje Dalićeve momčadi, Ivan Rakitić povukao je kontru, pronašao Andreja Kramarića, ali izostala je kvalitetna završnica, udarac napadača Hoffenheima bio je neprecizan.

Dvije minute kasnije nova prijetnja Ochoi, ovaj put vrlo dobri Ante Rebić pokušao je iskosa iznenaditi meksičkog vratara, ali on je bio spreman na ovaj pokušaj.

Do kraja prvog dijela nije bilo ozbiljnijih prilika, a Hrvatska je prijetila preko Rebića te Domagoja Vide koji je u završnici poluvremena glavom pucao dosta neprecizno.

Prvih 45 minuta nisu donijeli umiranje u ljepoti, s taktičke strane u fazi obrane Hrvatska je odrađivala vrlo kvalitetan posao, imala solidna otvaranja prema naprijed i jedinu ozbiljnu priliku u dotadašnjem dijelu susreta. Meksiko nije pokazao gotovo ništa iako je konstantno stezao obruč oko hrvatskog gola.

Treba istaknuti kako su Meksikanci već u 16. minuti ostali bez Nestora Arauja zbog ozljede, a u prvih 45 minuta mijenjao je dva puta i Zlatko Dalić. Prvo je u 35. minuti izvadio Šimu Vrsaljka, a u igru poslao Tina Jedvaja da bi u posljednjim trenucima prvog dijela zbog ozljede zamjenu tražio Milan Badelj, a na travnjak ušao Filip Bradarić.

Upravo Jedvaj odigrao je važnu ulogu kod jedinog hrvatskog pogotka. U 60. minuti lijepo je u 16 metara okrenuo Miguela Layuna koji ga ruši i opravdano je dosuđen kazneni udarac. Mirno ga je izveo Rakitić i donio Hrvatskoj vodstvo.

U nastavku susreta bilo je dosta promjena na obje strane, igralo se bez većih prilika i Hrvatska je lakoćom održala prednost. Američku turneju tako je zaključila porazom od Perua 2:0 te pobjedom protiv Meksika 1:0. Zanimljivo, sastav koji je bio na travnjaku protiv slabije reprezentacije u konačnici je odigrao lošije i upisao poraz.