SP 2018., završnica, Osmina finala, 03.07.2018, 16:00 h, Stadion Sankt Peterburg, Sankt Peterburg
Suci: SKOMINA Damir, PRAPROTNIK Jure, VUKAN Robert (svi SVN), SHUKRALLA Nawaf (BHR)
Švedska
Švedska
Emil Forsberg 66'
1:0(0:0) Švicarska
Švicarska

Petar Jenjić • utorak, 03.07.2018.

Dvoboj u Sankt Peterburgu otišao je na stranu Švedske koja je u tvrdoj utakmici s minimalnih 1:0 pogotkom Emila Forsberga svladali Švicarsku

Martin Olsson
82'
16
Emil Krafth
82'

Isaac Kiese Thelin
90'+1'
Breel Embolo
73'
9
Haris Seferović
73'

Vladimir Petković

Očekivano tvrda utakmica igrana je u Sankt Peterburgu, gdje u dvoboju između Švedske i Švicarske, bez prevelikih prilika, do pobjede stigla momčad Jannea Anderssona koja je pogotkom Emila Forsberga stigla do prolaska u četvrtfinale.

Slika 2 od 2.

Nešto konkretniji bili su Šveđani u prvih 15-ak minuta utakmice, ali bez prevelike opasnosti za švicarski gol. Prvu pravu priliku na susretu mogli smo vidjeti tek u 28. minuti, pucao je Marcus Berg iz voleja, ali Yann Sommer obranio je njegov pokušaj.

Sve u svemu, prvo poluvrijeme nije ostavilo tako dobar dojam na neutralnog gledatelja. Švedska je u završnici poluvremena dva solidna pokušaja preko Forsberga i Albina Ekdala, ali lopta nije pogodila ni okvir gola.

Slika 1 od 1.

U drugo poluvrijeme Švicarci su bolje puno bolje od protivnika, imali i četiri kornera u nizu, ali i najmanju prijetnju uspjeli su otkloniti Šveđani.

Sve do 66. minuti stanje na semaforu nije se mijenjalo, a tada u vodstvo dolazi Švedska. Pucao je Emil Forsberg, lopta je od Manuela Akanjija promijenila smjer, prevarila Sommera i ušla u mrežu. Zanimljivo, bio je to njegov 14. udarac na ovom Prvenstvu, a prvi koji je ušao u gol.

Švicarska se očekivano otvorila tražeći izjednačenje što ne bi bilo prvi puta na ovom Svjetskom prvenstvu. U 79. minuti glavom je pucao Breel Embolo, a ispred gol crte blokirao je Forsberg, a izbio Andreas Granqvist.

Kako je vrijeme odmicalo bilo je jasno kako Švicarska neće doći do pogotka. U samoj završnici, nakon pregledavanja VAR-a, Michael Lang dobio je izravan crveni karton pa su Švicarci utakmicu završili i s igračem manje.