SP 2019. - Skupina B, 2. kolo, 13.01.2019, 16:30 h
Hrvatska 35:27 Japan
Japan

Hrvatska bez ikakvih problema do glatke pobjede protiv Japana

Branimir Korać • nedjelja, 13.01.2019.

Hrvatska rukometna reprezentacija nije imala baš nikakvih problema s Japanom. Visoka pobjeda 35:27 u susretu u kojem Japanci nisu zaprijetili puno kvalitetnijem protivniku.

Hrvatska - Japan 35:27 (18:13)

Svjetsko prvenstvo

Skupina B, prvo kolo

Hrvatska: Marin Šego (9 obrana), Ivan Stevanović (12 obrana), Manuel Štrlek 4, David Mandić 4(2), Zlatko Horvat 8(2), Ivan Vida, Željko Musa 1, Marin Šipić 1, Krešimir Kozina, Damir Bičanić 3, Alen Blažević, Domagoj Duvnjak 3, Luka Cindrić, Igor Karačić 4, Luka Stepančić 5, Jakov Vranković 2

Japan: Akihito Kai (6 obrana), Yuki Kubo, Daisuke Miyazaki, Kenya Kasahara 1, Adam Yuki Baig 1, Kohei Narita 1, Shinnosuke Tokuda 6(3), Jin Watanabe 4, Remi Anri Doi 3, Hiroki Shida 2, Hiroki Motoki 2, Hiroyasu Tamakawa 1, Ryusei Okamoto 1, Tatsuki Yoshino 3, Yuto Agarie 1, Tetsuya Kadoyama 1

Sedmerci: Hrvatska 4/6 (Horvat 2/2, Štrlek 0/1, Mandić 2/2, Vida 0/1), Japan 3/4 (Tokuda 3/4)

Isključenja: Hrvatska 4 minute (Blažević, Mandić), Japan 2 minute (Doi)

Kretanje rezultata: 1:0 Horvat, 1:1 Watanabe, 2:1 Horvat (7m), 3:1 Stepančić, 4:1 Vranković, 5:1 Štrlek, 6:1 Štrlek, 7:1 Duvnjak, 7:2 Shida, 7:3 Tamakawa, 8:3 Horvat, 9:3 Horvat, 9:4 Shida, 9:5 Tokuda (7m), 9:6 Tokuda, 10:6 Stepančić, 11:6 Stepančić, 11:7 Tokuda, 12:7 Karačić, 13:7 Horvat, 14:7 Karačić, 14:8 Okamoto, 14:9 Watanabe, 15:9 Šipić, 15:10 Narita, 16:10 Horvat, 16:11 Watanabe, 16:12 Baig, 17:12 Bičanić, 18:12 Karačić, 18:13 Tokuda (7m)

Drugo poluvrijeme: 18:14 Motoki, 19:14 Horvat (7m), 20:14 Duvnjak, 21:14 Štrlek, 22:14 Duvnjak, 23:14 Horvat, 24:14 Stepančić, 24:15 Tokuda (7m), 24:16 Watanabe, 25:16 Stepančić, 26:16 Štrlek, 26:17 Agarie, 27:17 Musa, 27:18 Tokuda, 28:18 Vranković, 29:18 Mandić (7m), 29:19 Yoshino, 29:20 Motoki, 29:21 Kadoyama, 30:21 Mandić (7m), 31:21 Bičanić, 31:22 Yoshino, 32:22 Mandić, 32:23 Yoshino, 33:23 Mandić, 34:23 Bičanić, 34:24 Doi, 34:25 Kasahara, 35:25 Karačić, 35:26 Doi, 35:27 Doi

Hrvatska je stigla i do druge pobjede na Svjetskom prvenstvu i u Münchenu je svladala i Japance. Kao što se i očekivalo, bila je to jednostavna zadaća za Hrvatsku, puno jednostavnija nego ona na startu protiv Islanda. Japan jednostavno nema kvalitetu za suprotstaviti se Hrvatskoj i to se osjetilo na parketu.

Kao što je i najavljeno, Červar je dosta rotirao, a jedini koji nije dobio priliku bio je Luka Cindrić koji je dobio dodatni odmor kako bi napunio baterije za dvoboj protiv Makedonije koji je na rasporedu u ponedjeljak. U ovom susretu sve je išlo glatko za Hrvatsku koja je stvorila razliku vrlo rano, sjajno su branili Šego u prvom te Stevanović u drugom poluvremenu i Japan nije mogao ništa.

Deset minuta trebalo je za odluku o pobjedniku. Hrvatska je krenula čvrsto i snažno te je povela sa 7:1 u ranoj fazi susreta uz po dva gola Horvata i Štrleka, Šego je skupio nekoliko obrana i to je bilo dovoljno za stvaranje razlike.

Japan se samo u jednom trenutku uspio malo približiti i to uz tri vezana pogotka sredinom prvog poluvremena kada je smanjio na 9:6. No Hrvatska odmah odgovara serijom 5:1, ponovno se odvaja i do kraja poluvremena mirno održava prednost i na odmor poput Makedonaca protiv istog protivnika, odnosi 18:13.

U nastavak susreta ušlo se pogotkom Japanaca za minus četiri, a onda kreće serija 6:0 za prvo hvatanje dvoznamenkaste prednosti. Do kraja susreta razlika se kretala između osam i 11 golova u korist Hrvatske.

Završilo je 35:27, Šego je skupio devet obrana, Stevanović 12, svaki je branio po jedno poluvrijeme i forma vratara definitivno je nešto što raduje.

Zlatko Horvat bio je najefikasniji s osam golova, a pet je dodao Luka Stepančić. Kod Japana prvo ime bio je Tokuda dok su vratari bili daleko od potrebne za razine za ikakav otpor Hrvatskoj.

Tijek susreta

Kraj, Hrvatska je rutinski odradila posao i slavila s visokih 35:27.

32:23 - Igra se brzo, brzo padaju pogoci, do kraja je šest minuta.

31:21 - Došao je Japan na minus osam, ali Hrvatska odmah vraća na dovznamenkastu razliku.

29:19 - Deset minuta do kraja, konstantno Hrvatska drži prednost na dvoznamenkastoj granici.

45. minuta - polovica drugog poluvremena, Hrvatska mirno odrađuje posao.

23:14 - Hrvatska grabi prema dvoznamenkastoj razlici. Horvat iz kontre.

21:14 - Dva brza gola Hrvatske, nakon obrane Stevanovića Štrlek lakoćom podiže na dva razlike.

19:14 - Prvi hrvatski pogodak u drugom dijelu Horvat iz sedmerca.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Hrvatska je mirno odradila prvo poluvrijeme, a ako vam je poznato ovih 18:13, istim rezultatom i Makedonija je otišla na odmor u susretu s Japanom.

18:13 - Tokuda sa sedam metara na isteku vremena za pet razlike na odmoru.

16:12 - Minus četiri Japana nakon nepotrebnog kompliciranja u napadu i još isključenje Mandića.

16:11 - Igra se već neko vrijeme gol za gol što odgovara Hrvatskoj koja održava visoko vodstvo.

25. minuta - Još pet minuta u prvom dijelu, Hrvatska s pola snage rutinski odrađuje posao.

13:7 - Šego brani sjajno, skupio je već osam obrana, a na drugoj strani terena odličan je Horvat koji je zabio pet golova bez promašaja.

12:7 - prvi gol Karačića, Hrvatska lakoćom održava prednost.

20. minuta - Doi isključen, sedmerac za Štrleka, brani Kai.

11:6 - Stepančić se dva puta diže i nastavlja puniti japansku mrežu. Hrvatska je kompletna, vratio se Blažević

9:6 - Japanci smanjuju na minus i još je Blažević isključen.

9:3 - Već drugi gol preko cijelog terena, prvo Duvnjak, a sada i Horvat.

7:3 - Dva gola Japanaca u nizu za 7:3

7:1 - Šego brani, Štrlek bježi u kontru za plus pet. Zabija i Duvnjak preko cijelog terena.

5:1 - Bježi Hrvatska, Japan nema nikakvih rješenja i Sigurdsson zboe time out. Na klupi je Stepančić kojem je kratko fizioterapeut ukazao pomoć, nadajmo se da je sve u redu.

7. minuta - Šego je jako dobro krenuo, skinuo je lakoćom tri pokušaja Japanaca.

3:1 Stepančić, Šego je skupio već dvije obrane, Hrvatska ide po tri razlike.

2:1 Horvat sa sedam metara nakon nepropisnog zaustavljanja Bičanića.

1:1 Watanabe, krasna akcija za Watanabea na crti.

1:0 Horvat - nije išao napad glatko, ali Horvat zabija iz teške pozicije s krila.

1. minuta - Počeo je susret, ajmo Hrvatskaaaaa!

16:29 - Svaki trenutak očekuje se početak susreta u Münchenu.

16:23 - Kako je najavio Davor Dominiković, Hrvatska će ući čvrsto u utakmicu, pokušati stvoriti što brže razliku i zatim mirno odraditi ostatak susreta uz davanje odmora onima koji se najviše koriste.

16:21 - Vrijeme je za drugu hrvatsku utakmicu u Münchenu, protivnik je Japan, Hrvatska tu mora doći do pobjede. Kiks protiautsajdera skupine ne smije se dogoditi.