SP 2019. - Skupina B, 2. kolo, 13.01.2019, 19:00 h
Španjolska 32:25 Island
Island

Islanđani nisu mogli do iznenađenja, Španjolska još jednom uvjerljiva

Branimir Korać • nedjelja, 13.01.2019.

U zadnjem susretu drugog kola skupine B Španjolska je igrala protiv Islanda i glatko je slavila s 32:25. Ovo je drugi poraz Islanđana, ali za njih Prvenstvo tek počinje...

Dobar je Island, ali ne toliko dobar da bi svladao Hrvatsku ili Španjolsku. Tako je nakon prva dva kola i dalje bez boda, ali imao je najteži raspored i on će svoju priliku za hvatanje prolaza imati u zadnja tri kola protiv Japana, Bahreina i Makedonije, a posebno važan bit će taj susret s Makedoncima.

Španjolska je još lakše svladala Island nego Hrvatska, Riberini igrači potpuno su kontrolirali susret, od početka bili u vodstvu, osim u jednom trenutku kada je Island poveo s 4:3, ali nije se dugo čekalo na odgovor.

Potvrdilo se da Španjolska ima puno širi kadar, bolji izbor igrača, ali i daleko raznovrsniju igru. Zabijali su iz svih mogućih pozicija, koristili sve resurse i na kraju zasluženo slavili.

Do već spomenutih 4:3 Island je stigao zahvaljujući serijom 3:0 do desete minute susreta, Španjolska je preko Arina i Solea vratila prednost na svoju stranu i do sredine poluvremena igralo se gol za gol da bi Španjolska s tri uzastopna gola uspjela se odvojiti i do kraja prvog dijela mirno održavati visoko vodstvo.

Na odmoru je bilo 19:14 za Španjolsku, Island je na startu drugog poluvremena u nekoliko navrata bio na minus tri, ali nije prijetio potpunim povratkom u susret. Konstantno je izgledalo kako će Španjolska odbiti njihove pokušaje.

Islanđani su sredinom drugog poluvremena ušli u krizu i Španjolska je to iskoristila te otišla na 27:20 da bi nakon toga Island uspio malo zagrijati atmosferu u dvorani serijom 4:0, ali odmah su uzvratili Sarmiento i Sole te je Španjolska potpuno prelomila dvoboj.

Susret je okončan pobjedom Španjolske 32:25 i stvari u skupini razvijaju se na očekivani način. Španjolska i Hrvatska trebali bi odlučiti o prvom mjestu, Makedonija i Island o trećem, a Bahrein i Japan o petom.

Najbolji kod Španjolske bili su Ferran Sole s pet golova te s po četiri Entrerrios, Sarmiento i Aleix Gomez. Kod Islanda Olafur Gudmundsson zabio je šest golova, a Aron Palmarsson pet.