SP 2019. - Skupina D, 2. kolo, 13.01.2019, 18:00 h
Mađarska
Mađarska 34:24 Angola

Mađarska lakoćom preko Angole, drugo poluvrijeme poslužilo kao trening

Mihaela Bradovski • nedjelja, 13.01.2019.

Rukometaši Mađarske s pola su snage odradili dvoboj drugog kola Svjetskog prvenstva te su u konačnici slabašnu Angolu svladali s 34:24. Kako su do dvoznamenkaste razlike došli već u prvom dijelu, drugi dio im je poslužio kao nešto malo teži trening...

Potpuno jednosmjeran bio je drugi dvoboj dana u skupini D između Mađarske i Angole. Iako je afrički sastav prvo kolo završio kao najveća senzacija kvalitetom je preko nekoliko razina ispod svog današnjeg protivnika što se na terenu jasno vidjelo od prve minute.

Povela je doduše Angola, no potom se sve više mučila na putu do novih zgoditaka dok su u mađarskom dresu nepogrešivi u napadu bili Bendeguz Boka s pet pogodaka, Lekai i Hornyak s dva dok je Bodo do odlaska na odmor poentirao tri puta uz jednako toliko promašaja. Boka je u 22. minuti zbog crvenog kartona preselio na tribine no to ni najmanje nije omelo njegove suigrače.

Ako su samo na trenutak bacili pogled na razvoj situacije na ovom dvoboju, rukometaši Katara zasigurno su se nanovo zapitali što se s njima dogodilo u tom prvom kolu, u kojem ih je svladao sastav koji je ove nedjelje već nakon 30 minuta igre uvjerljivo gubio s 8:18.

Najbolje minute odigrala je Angola na početku nastavka, u jednom je trenutku, gleda li se samo realizacija unutar tog drugog dijela, vodila s 5:3, no bile su to minute s puno jurnjave po terenu, pogrešaka i brzih pogodaka, bez puno discipline i prave igre, a protiv Katara je dokazala da joj upravo takva situacija odgovara.

Nikakve potrebe mađarski sastav nije imao za nepotrebnim rasipanjem energije u odavno riješenom susretu, a i u takvoj brzini manje uspio je zadržati prednost od deset pogodaka te slaviti s konačnih 34:24.

S pet pogodaka iz rane faze susreta Boka je ostao najbolji strijelac pobjedničkog sastava, jedan su manje u ovu pobjedu ugradili Gabor Csaszar, Zsolt Balogh i Iman Jamali dok je Nagy susret završio s učinkom 1/2. Najviše pogodaka kod Angole postigao je Edvaldo Ferreira.