SP 2019. - Skupina B, 2. kolo, 13.01.2019, 14:00 h
Sjeverna Makedonija 28:23 Bahrein
Bahrein

Makedonija rutinski protiv Bahreina, Azijci pali u završnici prvog dijela

Branimir Korać • nedjelja, 13.01.2019.

U prvom susretu nedjeljnog programa na Svjetskom rukometnom prvenstvu Makedonija je svladala Bahrein s 28:23. Azijci su se dobro držali do trenutka kada se nakratko ozlijedio njihov najbolji igrač...

Zanimljiv dvoboj u drugom kolu skupine B Svjetskog prvenstva u Njemačkoj i Danskoj. Bahrein je tražio prvu pobjedu protiv Makedonije, međutim Makedonci su ipak slavili s 28:23 i tako upisali pobjede protiv najlošijih reprezentacija skupine.

Bilo je nešto teže nego protiv Japana, Bahrein je fizički moćniji od Japanaca, izgleda "rukometnije", ali na kraju je ipak Makedonija potvrdila kvalitetu i upisala očekivanu pobjedu. Nije sve išlo tako glatko, bilo je problema u prvih 20 minuta, ali stvari su se okrenule nakon ozljede ponajboljeg igrača Bahreina Mohameda Habiba.

Makedonija je dobro otvorila utakmicu i s pet uzastopnih golova povela je sa 6:2 te se činilo da će lakoćom do pobjede. Međutim Bahrein se nije predao, predvođen Habibom napravio je preokret i on stigao u vodstvo 7:6.

Tu Azijci nakratko ostaju bez Hebiba koji je činilo se zaradio težu ozljedu i iznesen je s terena, a Kiril Lazarov s dva pogotka u nizu ponovno vraća Makedoniju u vodstvo. Makedonci su poluvrijeme zaključili serijom 4:0 i na odmor su odnijeli vodstvo 12:8.

U drugom poluvremenu nije bilo nikakve dvojbe. Makedonci su rutinski održavali prednost, Bahrein se nikako nije mogao spustiti ispod tih četiri gola zaostatka i bilo je samo pitanje konačne razlike. Azijski predstavnik spriječio je nekakav ogroman bijeg i na kraju je izgubio s pet golova zaostatka, 28:23.

Habib se nakon primljene pomoći vratio na teren i odradio drugi dio s ostatkom momčadi, završio s četiri gola, ali i podijeljenih šest asistencija, no taj njegov izlazak iz igre poremetio je Bahrein i tu je došlo do pada. Najefikasniji kod Azijaca bili su Husain Alsayyad sa šest golova te Bilal Basham s pet. Vratar Mohamed Husain skupio je 12 obrana.

Kod Makedonije Kiro Lazarov uvjerljivo prvo ime s osam postignutih pogodaka, a po četiri su dodali Dejan Manaskov i Filip Kuzmanovski.