SP 2022., nokaut faza, Osmina finala, 04.12.2022, 20:00 h, Al Bayt Stadium, Al Khor
Suci: Ivan Arcides Barton Cisneros, David Jonathan Morán Santos (Salvador), Zachari Zeegelaar (Surinam)

Branimir Korać • nedjelja, 04.12.2022.

Engleska je odradila dobru utakmicu protiv Senegala u osmini finala Svjetskog prvenstva te je stigla do pobjede 3:0. Trebao je jedan gol Englezima da im se otvori, a kasnije je sve bilo puno lakše...

Marcus Rashford
65'
7
Jack Grealish
65'
15
Eric Dier
77'
19
Mason Mount
77'
14
Kalvin Phillips
81'
Pape Matar Sarr
46'
20
Bamba Dieng
46'
26
Pape Gueye
46'
19
Famara Diedhiou
72'
12
Fode Ballo-Toure
84'
Aliou Cisse

Zanimljiv dvoboj odigrali su Engleska i Senegal, a na kraju su Englezi odnijeli pobjedu. Slavili su s 3:0, reklo bi se rutinski, ali tek nakon što su poveli bilo je rutinski, dotad je Senegal stvarao dosta problema. Do prvog gola Engleske, Senegal je imao opasnije prilike, Englezi su imali posjed, ali Senegal prilike. Međutim nakon što je Engleska u završnici prvog poluvremena povela, Senegal je potpuno pao.

Senegal je sredinom prvog poluvremena propustio svoju najbolju priliku kada je Sarr proigrao Diu, on puca pokraj Stonesa, ali Pickford odlično brani.

Povremeni senegalski napadi nisu izgledali bezazleno, a s druge strane engleski posjed uglavnom je bio jalov.

No sve do 39. minute kada Engleska dolazi do vodstva. Bellingham je proigrao Hendersona povratnom loptom, a veznjak Liverpoola precizno je svladao Mendyja.

Tu su već Senegalci počeli padati i stigao je još jedan pogodak. Prvo je u 41. minuti odličnu priliku promašio Harry Kane, no iskupio se u sudačkoj nadoknadi. Jude Bellingham sjajno je odnio loptu i pronašao Fodena koji s Kaneom odlazi u kontru dva na jedan, Foden proigrava napadača Tottenhama, a on rutinski zabija za 2:0 na odmoru.

U drugom poluvremenu Englezi su rutinski priveli susret kraju. U 57. minuti po lijevoj strani prošao je Foden, kroz noge Koulibalyja idealno je dodao za Saku koji ima lagan posao i mirno zabija za 3:0.

Do kraja susreta sve je bilo u znaku Engleske koja je bez problema održavala prednost, potpuno je ukočila Senegalce i suvereno prošla u četvrtfinale.

Sada slijedi pravi posao, tamo Englesku čeka Francuska.