SP 2022., nokaut faza, Osmina finala, 06.12.2022, 16:00 h, Education City Stadium, Doha
Suci: Fernando Andrés Rapallini, Juan Pablo Belatti, Diego Yamil Bonfá (Argentina)
Maroko
Maroko
3:0(0:0, 0:0, 0:0 pp, 3:0 pen) Španjolska
Španjolska

Svi su podcjenjivali Maroko: Španjolsku je poslao kući!

Branimir Korać • utorak, 06.12.2022.

Maroko je boljim izvođenjem jedanaesteraca s 3:0 prošao dalje i igrat će u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva! Španjolci nisu pronašli načina kako probiti Bounoua i igrat će među osam najboljih!

Abde Ezzalzouli
66'
21
Walid Cheddira
83'
11
Abdelhamid Sabiri
83'
25
Yahia Attiyat Allah
83'
18
Jawad El Yamiq
84'
24
Badr Benoun
120'
Alvaro Morata
63'
19
Carlos Soler
63'
12
Nico Williams
75'
14
Alejandro Balde
98'
25
Ansu Fati
98'
22
Pablo Sarabia
118'
Luis Enrique

Španjolska se oprostila od Svjetskog prvenstva porazom na jedanaesterce od Maroka! Veliko iznenađenje, Španjolska je bila veliki favorit, ali Maroko je još jednom bio sjajan i upisao je iznenađenje.

Na početku Svjetskog prvenstva remizirao je protiv Hrvatske, zatim je svladao Belgiju, a sada je izbacio i Španjolsku.

U vrlo zanimljivom dvoboju nakon 120 minuta bilo je 0:0, a onda je u raspucavanju s 11 metara Maroko bio uspješniji, Bounou je skinuo sve pokušaje Španjolaca i Maroko je s 3:0 prošao dalje.

Španjolska je imala više loptu u svojim nogama, ali Maroko se odlično branio te prijetio na drugoj strani. Iako su Španjolci imali više od 70 posto vremena loptu u svojim nogama, Maroko je imao kvalitetnije prilike.

U završnici drugog poluvremena pokušali su i jedni i drugi završiti posao i doći do pobjede, nisu uspjeli i odluka se preselila u produžetke.

U produžecima je Cheddira promašivao nemoguće,. U dva slučaja našao se u sjajnim prilikama, došao pred Simona i oba puta je reagirao loše.

Prvo se u 104. minuti spetljao i lijevom nogom pogodio loptu koju je mislio puknuti desnom. Zatim je u 115. minuti previše odugovlačio i propustio veliku priliku.

Odluka je pala s 11 metara gdje je psihologija bila na strani Maroka. Pogađala su trojica Marokanaca, posljednji Achraf Hakimi, a s druge strane uplašeni Španjolci sve su promašili.

Maroko ide dalje i igrat će protiv Portugala ili Švicarske.