Sandro Kulenović 82'
Dinamo

Dinamo sve riješio u prvom poluvremenu, Oriolik potpuno pao s igračem manje

Mihaela Bradovski • srijeda, 01.11.2023.

Iznenađenja u Oriovcu nije bilo. Dinamo je slavio protiv Oriolika s visokih 8:0 a presudila je druga polovica prvog poluvremena u kojoj je Dinamo pobjegao na 5:0...

Šimun Lucić
23'
16
Anto Galović
46'
12
Stjepan Zeba
46'
2
Filip Eržen
46'
4
Marko Kuterovac
74'
Sergej Jakirović

Iako je Sergej Jakirović potpuno prošarao momčad, baš kako je i najavio, Dinamo je visoko slavio u Oriovcu s 5:0. Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu gdje je Dinamo postigao pet golova.

Igraj na utakmice SuperSport HNK-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je ušao vrlo motivirano u utakmicu i nije štedio goste koji su polako počeli gubiti živce nezadovoljni čvršćim kontaktima domaćina.

Sve je to nekako i prolazilo bez većih problema do 18. minute kada slijedi sporna situacija. Naime Luka Vrbančić s leđa je gurao u 16 metara Dinama napadača gostiju, on pada i iako se situacija činila kao prekršaj, sudac Lovrić ne pokazuje na 11 metara.

Izazvalo je to ogorčenost kod domaćina, ubrzo je uslijedio još jedan čvrsti start nakon kojeg nastaje velika gužva s puno naguravanja.

Lovrić je podijelio žute kartone, a najnervoznijeg, Branimira Kokotovića, domaći trener ubrzo vadi iz igre, a on u sprintu odlazi u svlačionicu.

U 25. minuti Dinamo dolazi do vodstva. Sosa je ubacio s lijeve strane, pucao je Halilović, a lopta sretno od Stubičana ide u mrežu.

Četiri minute kasnije kazneni udarac za Dinamo. Marušić je pogodio nogu Vrbančića, a Drmić pogađa s 11 metara za 2:0.

Novi kazneni udarac za Dinamo stigao je u 39. minuti kada je Stubičan s leđa povukao Kaneka u 16 metara i kao posljednji igrač ujedno je dobio i crveni karton. Tu je sve bilo i više nego jasno, Drmić je pogodio za 3:0.

U završnici prvog dijela potpuno demoralizirani domaćin prima još dva gola, prvo zabija Drmić za hat-trick nakon dodavanja Kaneka, a zatim zabija i Bernauer.

U drugom dijelu Dinamo je postigao još tri pogotka i tako stigao do vrlo visoke pobjede.

Prvo je Antonio Marin zabio za 6:0, zatim je Kulenović asistirao Emreliju za 7:0 dok je Kulenović bio i strijelac u 82. minuti za konačnih 8:0.